Wzięli i opisali…

Sienniczanie angażują się w przygotowanie każdego konkursu, a w sam dzień przesłuchań każdemu zależy, aby goście czuli się w Siennicy jak u siebie. Konkurs jest więc okazją do zaprezentowania lokalnej gościnności i – co podkreślają goście – wręcz profesjonalnej organizacji. Tak było również podczas 24 konkursu piosenki obcojęzycznej...

Tkane śpiewanie

Tegoroczna edycja była wyjątkowa pod wieloma względami. Po pierwsze to nagromadzenie języków. Było ich aż trzynaście – angielski, rosyjski, francuski, ukraiński, włoski, hiszpański, japoński, niemiecki, albański, macedoński, chorwacki, serbski i bułgarski. Zgłoszono 62 piosenki i 60 wykonawców z 39 szkół, domów kultury i bibliotek z powiatu mińskiego i Warszawy.

Najliczniejszą grupę stanowili uczniowie szkół podstawowych. W kategorii klas I-IV wystąpiło 14 wokalistów, a w kategorii V-VIII – 29. Najstarsi uczestnicy to gimnazjaliści i uczniowie szkół średnich, których łącznie było 19. Językowe i wokalne umiejętności solistów, wspieranych niejednokrotnie przez zespoły akompaniujące oraz chórki, oceniało jury w składzie Magdalena Zygnerska, Małgorzata Kiełczykowska, Marta Czerniak, Alina Skapets, Anna Prokurat, Ryszard Łubkowski i Stanisław Woźnica jako przewodniczący. Komisja miała bardzo trudne zadanie, ponieważ z roku na rok poziom prezentowany przez młodych wokalistów jest coraz wyższy, a przesłuchania trwały prawie 8 godzin. Było czego posłuchać – od piosenek ludowych, poprzez pieśni połowieckie, Bohemian Rhapsody i hity z pierwszych list przebojów, po własne, metalowe brzmienie.

Lista laureatów i nagrodzonych jest długa, ale warto ją poznać. I tak w SP I-IV wygra Ula Żydaczewska z Domu Sztuki, a za nią była Zofia Orzechowska z mińskiej MSzA i Kalina Sołtysiak z SP Kałuszyn.

Wyróżnienia: Eliza Cembrowska, Szkoła Podstawowa, Mrozy, Halszka Rembowska, Miejska Szkoła Artystyczna, Mińsk Mazowiecki, Jakub Wieczorek z SP Jakubów, Maryla Brzezińska z Marianki, Maja Szelągowska z Jakubowa oraz Maksymilian Duszczyk z Siennicy i Angelika Wronowska z Latowicza byli najlepsi w klasach starszych SP, a Marta Szuba z GiLO, Aleksandra Rek z SLO, Zuzanna Zych z GM w mińskiej Trójce oraz Maciej Grudzień z Mechanika i Magdalena Nogańska z SLO zyskali najlepsze oceny wśród najstarszych wokalistów.

Dodatkowo nagrodę dla najmłodszego uczestnika zdobyła Eliza Cembrowska, dyrektora Zespołu Szkół – Zuzanna Zawadzka z SP Grodzisk, rady rodziców – Julia Sulej i Tobiasz Kurowski. Spośród nich swojego faworyta wyłoniła także publiczność. Został nim uczeń siennickiej podstawówki, Maksymilian Duszczyk.

Numer: 12 (1120) 2019 Autor: Anna JackowskaKomentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *