Mińsk MazowieckiMińsk Mazowiecki sportów walki

20-osobowa seniorsko-juniorska ekipa Mińskiego Klubu Sportowego Taekwon-Do pod kierunkiem Mistrza Jacka Łuniewskiego VII DAN pojechała do Nowej Rudy na Dolnym Śląsku, by wziąć udział w Pucharze Polski w Taekwon-Do ITF. Mińszczanie jak zwykle wywalczyli mnóstwo medali...

Medalowa osiemnastka

Mińsk Mazowiecki sportów walki / Medalowa osiemnastka

Turniej zgromadził 282 zawodników z 39 klubów zrzeszonych w PZTKD. Wśród nich byli reprezentanci MKS Taekwon-Do, którzy na tle czołowych zawodników w kraju spisali się bardzo dobrze, zdobywając 18 medali.

Największy sukces odniosła Marta Krajewska, która trzy razy stawała na podium. Zdobyła dwa złote medale – w konkurencji układów formalnych juniorek stopni DAN oraz seniorów stopni II DAN. Dołożyła do tego srebro w walkach juniorek stopni 1 KUP-DAN do 50 kg.

Swoje konkurencje zwyciężyli też Jakub Kuźmicz, Michał Tril, Cezary Gąsior i Cezary Jackowski. Pierwszy z wymienionych okazał się najlepszy w konkurencji układów formalnych juniorów stopni KUP, drugi w walkach juniorów stopni 5-2 KUP do 50 kg, trzeci w walkach juniorów stopni 5-2 KUP do 56 kg, zaś czwarty w walkach juniorów stopni 1 KUP-DAN do 68 kg.

Cezary Gąsior wywalczył też srebrny krążek – w konkurencji układów formalnych juniorów stopni KUP. Na drugim stopniu podium stanęli też: Helena Kędziora – w konkurencji układów formalnych juniorek stopni KUP, Michalina Mikulska – w konkurencji układów formalnych seniorów stopni II DAN oraz Mateusz Zgódka – w konkurencji układów formalnych stopni I DAN.

Reprezentanci MKS Taekwon-Do zdobyli siedem brązowych medali. Dwa z nich należały do Julii Kawki, która startowała w konkurencji układów formalnych seniorów stopni II DAN oraz w walkach seniorów do 56 kg. natomiast po jednym uzyskali: Aleksandra Kozłowska – w walkach juniorek stopni 5-2 KUP do 55 kg, Mikołaj Gajewski – w konkurencji układów formalnych juniorów stopni KUP, Cezary Jackowski – w konkurencji układów formalnych juniorów stopni DAN oraz Szymon Tarnowski i Konrad Bernacki – obaj w walkach juniorów stopni 5-2 KUP do 50 kg.

Do tych, którzy zakończyli zawody bez medali, należeli: Eliza Wróblewska, Łukasz Zgódka, Piotr Kuźmicz, Daniel Lipka, Mateusz Radomski, Jakub Hamerski i Marek Skiba.

Miński Klub Sportowy Taekwon-Do zajął znakomite I miejsce w klasyfikacji medalowej juniorów oraz równie imponujące II miejsce w medalowej klasyfikacji generalnej zawodów.

Numer: 10 (1118) 2019   Autor: (łk)