Mińsk piłkarski

Sezon turniejów w halową piłkę nożną trwa w najlepsze. Wójtowie i dyrektorzy szkół rozdają puchary niemal w każdy weekend. Podobnie było w ostatnią sobotę i niedzielę lutego w mińskiej Czwórce, gdzie Akademia Piłkarska Champions już po raz drugi zorganizowała turniej piłkarski, nad którym objął patronat nasz tygodnik i TV...

Czempioni w Czwórce

Akademia Piłkarska Champions pod wodzą trenera Rafała Bednarkiewicza już na dobre zadomowiła się w Mińsku. Przyciąga coraz więcej młodych adeptów piłki nożnej, którzy uczestniczą w wielu turniejach w bliższej i dalszej okolicy. APC organizuje też własne rozgrywki na boiskach otwartych i na hali. Turniej o puchar dyrektora SP-4 miał w tym roku drugą edycję i ponownie spotkał się z dużym zainteresowaniem.

W dwudniowej rywalizacji wzięły udział w sumie 24 drużyny. W sobotę grali piłkarze urodzeni w 2008 r. i młodsi, zaś niedziela należała do rocznika 2010 i młodszych adeptów piłki. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy, w których rywalizowały systemem kołowym. Najlepsze cztery awansowały do ćwierćfinałów, by od tego momentu grać sposobem play-off. Mecze trwały 12 minut, a tylko walkę w strefie medalowej wydłużono każdorazowo o 3 minuty.

Sobota należała do gości spoza powiatu mińskiego. Zwyciężyła bowiem Pogoń Siedlce I, która w finale bez większych trudności pokonała Polesie Mozyr I z Białorusi. Natomiast w walce o brązowy medal Progres Garwolin II okazał się lepszy do Watry Mrozy. Warto dodać, że to właśnie garwolinianie w ćwierćfinale wyeliminowali ekipę gospodarzy turnieju.

Organizatorzy przygotowali też nagrody indywidualne. Wręczono je Bartoszowi Rzyszkowiczowi z Watry Mrozy – najlepszemu bramkarzowi turnieju, Józefowi Jastrzębskiemu z Pogoni Siedlce I – królowi strzelców, który zdobył 9 bramek, oraz Iwanowi Bykhowskiemu z Polesia Mozyr I – najlepszemu graczowi.

W niedzielę grali młodsi zawodnicy. Tym razem dwie drużyny AP Champions nie wyszły z grupy, ale honor Mińska uratował UKS Piątka, który wygrał całą rywalizację. W finale zmierzył się z drużyną SEMP Pogoń Siedlce II i po serii rzutów karnych mógł cieszyć się ze zwycięstwa. Wcześniej dwie ekipy AP 11 Legionowo rozegrały ze sobą mały finał, w którym także padł remis i wszystko rozstrzygnęły rzuty karne.

Statuetka dla najlepszego bramkarza powędrowała do Stanisława Wawryniuka z siedleckiej drużyny. Natomiast MVP turnieju wybrano Bartosza Pieńkowskiego z mińskiej Piątki. Królem strzelców z 7 trafieniami został Dawid Kaczor z Legionowa.

Każdy z zawodników otrzymał medal i dyplom. Na ręce kapitanów czterech najlepszych drużyn powędrowały też okazałe puchary. Trener Bednarkiewicz wręczył też upominki dla sponsorów i sędziów, bez których nie byłoby turnieju. (łk)

Numer: 9 (1117) 2019 Autor: (łk)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *