Niebezpieczne rewiry

W ostatnim dniu stycznia policjanci zatrzymali mężczyznę, który po pijaku spowodował dwie kolizje na drodze. 62-letni mińszczanin, kierując Volkswagenem Golfem, najpierw na DK-50 w Zamieniu uderzył w ciężarówkę i uciekł, ale po chwili znowu spowodował kolizję – tym razem wjechał w bramę jeden z posesji w tej samej miejscowości.

Rozbijał się po Zamieniu

Mężczyzna miał pecha, bo całe zajście obserwował udający się na służbę funkcjonariusz zespołu nieletnich. Zawiadomił on policjantów, a sam udał się za uciekającym autem, by na bieżąco informować o jego trasie.

Wreszcie udało się zatrzymać uciekiniera na jednej z posesji w mińskiej gminie. Mundurowi od razu wyczuli od 62-latka silną woń alkoholu. Badanie alkomatem wskazało 2 promile.

Kiedy mężczyzna wytrzeźwiał, usłyszał zarzut prowadzenie pojazdu po drodze publicznej w stanie nietrzeźwości. Przyznał się do zarzucanego czynu i dobrowolnie poddał karze. Ma obowiązek odbycia prac społecznych oraz wpłaty 6 tys. zł na fundusz pomocy pokrzywdzonym oraz pomocy postpenitencjarnej. Przez najbliższe 5 lat nie będzie mógł też kierować pojazdami. Odpowie jeszcze za kolizje drogowe i powstałe na ich skutek straty finansowe.

Numer: 6 (1114) 2019 Autor: (kpp)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *