Gmina kulturalna

Podczas sesji rady mińskiej gminy Prezes Fundacji Mivena Jan Zbigniew Piątkowski wręczył wójtowi gminy Mińsk Mazowiecki Antoniemu Januszowi Piechoskiemu zestaw 25 podwójnych płyt ze wszystkich Festiwali Chleba i Mivena Etno Kabaretów. Dodał, że jest od 18 lat mieszkańcem tej gminy, zaś od 14 lat gmina Mińsk Mazowiecki wspiera jego inicjatywy kulturowe. Czas na krok, aby radni uchwalili specjalny fundusz na jego festiwale i połączyli rewię chleba z gminnymi dożynkami. Wtedy otrzymają płytową nagrodę…

Festiwale na piedestale

Chodzi o kulturę, bo w rankingu mińska gmina znacznie odstaje. Najlepszy Kałuszyn wydaje na kulturę ponad 200 zł w przeliczeniu na mieszkańca, zaś Mińsk Mazowiecki tylko 23 zł. Rzecz w tym, żeby za dużo nie wydawać, a organizować ważne i spektakularne imprezy.

Nagrodę z podziękowaniami otrzymała także skarbnik Anna Kosobudzka, bez której – jak przyznał z żartem prezes Miveny – fundacja w ogóle nie otrzymałaby wsparcia.

Wójt podziękował za nagrodę, dopytując ile to jest godzin oglądania. Był niepocieszony że to aż sto godzin, a on nie ma czasu. Przyda się po przejściu na emeryturę – radził prezes Miveny, rozbawiając radnych i sołtysów.

Numer: 5 (1113) 2019 Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *