Kalejdoskop

Seniorzy pamiętają… to konkurs recytatorski organizowany od czterech lat przez gminę Jakubów. Tegoroczny nasączony był prozą patriotyczną powiązaną z obchodzoną w ubiegłym roku 100 rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości…

Zorze prozy

Okazało się, że uczestnicy zaprezentowali swoją umiejętność pisania prozy, przelewania myśli i uczuć na papier oraz szerokie umiejętności literackie. I tak najlepiej wypadła Wiesława Gawrysiak z Cegłowa, za nią były mistowianki – Teresa Biegalska i Halina Gniado reprezentująca Barbarę Gągol, a wyróżniono Honoratę Gąsior z Wiśniewa oraz Jadwigę Wąsowską z Cegłowa. Laureaci otrzymali nagrody pieniężne, odpowiednio 200 zł, 150 zł i 100 zł oraz dyplomy i nagrody rzeczowe.

Poza konkursem z wierszami o niepodległości wystąpili także Zofia Wojdyna-Fortuna i Wojciech Nowak, zaśpiewała Serenada i Zorza, a zagrali Zdzisław Jałocha i Stanisław Woźnica.

Wszyscy zebrani już szykują się na piąta edycję konkursu. Według zapowiedzi wójt Hanny Wocial z sugestią Krystyny Kupiec jego tematem przewodnim będzie macierzyństwo. 

Numer: 4 (1112) 2019 Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *