Niebezpieczne rewiry

W ręce policji wpadł mężczyzna, który na murze mińskiej komendy wypisywał obrażające mundurowych hasła. Został zatrzymany w niedzielne przedpołudnie podczas próby naniesienia kolejnego już tekstu na elewację budynku. Został jednak zauważony przez policjantów, którzy nie pozwolili mu na ucieczkę w stronę ul. Kazikowskiego.

Obrażał na komendzie

Po przebiegnięciu kilkunastu metrów został obezwładniony. Jako dowód zatrzymano farbę w sprayu, zaś kontrola wykazała, że sprawcą był 29-letni mieszkaniec Mińska.

Mężczyzna usłyszał zarzut zniszczenia mienia i znieważenia policjantów, za co grozi mu nawet 5 lat pozbawienia wolności. Do czasu sądowego wyroku musi on dwa razy w tygodniu stawiać się na komendzie.

Policjanci bardzo zaangażowali się w tę sprawę. Napisane na elewacji słowa były atakiem na wszystkich funkcjonariuszy, którzy codziennie narażają własne zdrowie i życie, aby ratować innych, zapewnić im bezpieczeństwo i bronić przed rożnego rodzaju zagrożeniami. Jako jedna z nielicznych formacji mundurowych ślubuje chronić porządek prawny, strzec bezpieczeństwa państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia. Policjanci są dumni z noszenia munduru i nie pozwolą na naruszanie ich dobrego imienia. 

Numer: 4 (1112) 2019 Autor: (kpp)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *