Latowicz sportowy

Sportowe Mikołajki w Latowiczu weszły już do corocznej tradycji integracyjnego spotkania uczniów ze szkół podstawowych z terenu gminy Latowicz. Sportowa zabawa cieszyła się patronatem wójta gminy Latowicz Bogdana Świątka-Górskiego oraz dyrektor latowickiej szkoły Wiesławy Kosobudzkiej  

Wesołe Mikołaje

Uczniowie z Wielgolasu, Dębego Małego i Latowicza rywalizowali ze sobą na wesoło. Podzielili się na trzy mieszane grupy: niebieską, czerwoną i pomarańczową. Przygotowane przez Bożenę Kanię gry i zabawy dostarczyły uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń i niespodzianek. Wśród 11 konkurencji znalazły się również świąteczne, takie jak: bieg po czapkę św. Mikołaja, bieg z bombką umieszczoną na pałeczce sztafetowej, bieg z bombką na rakietce do tenisa stołowego, układanie świątecznego łańcucha oraz pakowanie świątecznego prezentu. Trzeba przyznać, że w dwóch ostatnich konkurencjach zawodnicy wykazali się szczególną pomysłowością i zwinnością.

Wyniki rywalizacji drużyn były cały czas monitorowane i skrupulatnie notowane przez śnieżynki i świątecznych pomocników.

Po podliczeniu punktacji okazało się, że pierwsze miejsce zdobyła drużyna czerwonych, drugie zajęli niebiescy, a na trzecim uplasowali się pomarańczowi. Podsumowania dokonała dyrektor Kosobudzka, która także w imieniu wójta wręczyła zebranym słodkie nagrody dostarczone przez św. Mikołaja w asyście śnieżynek. Impreza zakończyła się złożeniem świątecznych, bożonarodzeniowych życzeń uczestnikom sportowej zabawy.

Organizatorzy dziękują wszystkim zawodnikom za wspaniałą, świąteczną rywalizację. A za wsparcie i pomoc podziękowania kierują do: Mateusza Padysza, Marcina Łobodowskiego, Agnieszki Radzio, Marka Wardzyńskiego oraz śnieżynek: Sandry Adamiec, Dominiki Chmielewskiej, Dominiki Dzięcioł, Martyny Malki, Natalii Redy i pomocników: Łukasza Gajowniczka oraz Dominika Kielaka.

Numer: 1/2 (1109/1110) 2019 Autor: (łk)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *