Jakubów świąteczny

Nie każda okazja pozwala na pełną integrację. Szczególne walory ma spotkanie opłatkowe połączone z kolędowaniem. Tak od ośmiu lat jest w gminie Jakubów…  

Silna idylla

W niedzielę 16 grudnia hala sportowa SP w Jakubowie wypełniła się gośćmi z całej gminy, którzy mają w niej aktywne funkcje. Wspólna wigilia gminna to wręcz przymus obyczajowy, bo nie wypada raz w roku odmówić dzielenia się opłatkiem. W spotkaniu uczestniczyli więc radni, sołtysi, dyrektorzy szkół, delegacje emerytów i zespołów ludowych, kierownicy jednostek oraz pracownicy urzędu i instytucji. Wszystkich z zaangażowaniem witała wójt Hanna Wocial, składając zebranym życzenia bożonarodzeniowe.

Spotkanie rozpoczęła kolędowo Gminna Orkiestra Dęta pod batutą Janusza Sa- docha. Przemawiali zaproszeni goście, a księża czytali wigilijną Ewangelię i święcili opłatek, którym dzieliła się cała sala.

Głównym akcentem artystycznym były jednak kolędowe korowody. Zaprezentowali je uczniowie ze szkół z terenu gminy, czyli Wiśniewa, Mistowa, Jakubowa i Jędrzejowa. Z nimi pojadą do Cegłowa na powiatową rewię kolędniczych spektakli, którą w styczniu organizuje LGD Ziemi Mińskiej. Nie bez szans, bo spektakle są utrzymane w formule, a do tego dynamiczne i z przesłaniem.

Wieczór wigilijny swoim śpiewem umilał również chór Serenada, a do wspólnego śpiewania kolęd wójt zaprosiła radnych i sołtysów.

Podczas gminnej wigilii zebrani mieli możliwość wsparcia finansowego Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym Możesz Więcej poprzez zakup własnoręcznie wykonanych stroików bożonarodzeniowych. Swoje rękodzieła zaprezentowała również Janina Gruba. Wszyscy przybyli mogli skosztować potraw wigilijnych, przygotowanych przez szkolne kucharki z Jędrzejowa Nowego.

Numer: 51/52 (1107/1108) 2018 Autor: J. Zbigniew PiątkowskiKomentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *