Niebezpieczne rewiry

Trwają przygotowania do świąt, mińscy policjanci apelują, aby w tym czasie zachować czujność i nie paść ofiarą kieszonkowca. Tłok w sklepach, komunikacji miejskiej, na targowiskach to sprzyjające miejsca do działań grup, których celem są drobne kradzieże portfeli, dokumentów, pieniędzy. Kieszonkowcy zazwyczaj działają w kilkuosobowych grupach, w których każdy ma przypisaną rolę.

Świąteczni kieszonkowcy

Jedna z osób jest odpowiedzialna za wyszukiwanie potencjalnej ofiary, inna dokonuje kradzieży, a jeszcze inna odbiera skradzioną rzecz i błyskawicznie się oddala.

Aby skutecznie uchronić się przed kradzieżą, należy przestrzegać kilku zasad. Przede wszystkim zadbajmy o właściwe przechowywanie naszego portfela czy dokumentów. Pieniądze starajmy się rozłożyć w kilka miejsc, nie trzymajmy całej sumy w jednej kieszeni. Mężczyźni nie powinni nosić portfela w tylnej kieszeni spodni, a kobiety swoje torebki powinny trzymać przed sobą. Sytuacją, która powinna wzbudzić naszą czujność, jest nagle pojawiający się tłok. Powinniśmy wtedy sprawdzić, gdzie jest nasz portfel, torebka, pieniądze i zachowując spokój starać się opuścić zatłoczone miejsce.

Numer: 51/52 (1107/1108) 2018 Autor: (kpp)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *