Powiat mińskiPowiat miński koszykarski

Sala gimnastyczna mińskiego Mechanika gościła koszykarzy ze szkół średnich z terenu powiatu mińskiego, którzy rywalizowali w ramach I Mikołajkowego Turnieju Koszykówki o Puchar Dyrektora ZSZ-2 im. Powstańców Warszawy…

Popisowi Mechanicy

Powiat miński koszykarski / Popisowi Mechanicy

Na turniej przybyły drużyny czterech szkół. Stawili się uczniowie: Zespołu Szkół Ekonomicznych – Ekonoma, Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie – Chemika, Zespołu Szkół nr 1 – Budowlanki oraz gospodarze turnieju – drużyna Mechanika. Po uroczystym przywitaniu gości przez dyrektora Tomasza Płochockiego rozpoczęto rozgrywki, podczas których nie zabrakło ciekawych zwrotów akcji i pięknych zagrań.

Zwycięzcami całego turnieju okazała się drużyna Mechanika. Drugie miejsce zajęli koszykarze z Budowlanki, a trzecia lokata przypadła w udziale reprezentantom Ekonoma. Tuż za podium znaleźli się uczniowie z Chemika.

Gospodarze byli poza zasięgiem rywali, wygrywając wysoko wszystkie trzy mecze. Reprezentację ZSE ograli 56:39, Budowlanki – 42:29, a Chemika – 45:18 i zapewnili sobie pewne miejsce na najwyższym stopniu podium.

Najwięcej emocji przyniósł mecz pomiędzy Ekonomem a Budowlanką, który decydował o drugim miejscu w zawodach. Po czterech kwartach zakończył się remisem, a w końcówce drugiej dogrywki szalę zwycięstwa przeważyła na swoją korzyść drużyna Budowlanki, ostatecznie kończąc wynikiem 43:40.

Najbardziej skutecznym graczem okazał się Artur Zabiega z Ekonoma, który zdobył 51 punktów. O trzy mniej uzyskał Mateusz Popowski z Budowlanki, natomiast Ahmed Kadir z Mechanika miał ich na koncie 46. Następni w kolejności byli dwaj reprezentanci gospodarzy – Jakub Dźwigała i Daniel Krupieńczyk – którzy zdobyli odpowiednio 36 i 35 punktów.

Uroczystego wręczenia pucharów na zakończenie imprezy dokonał dyrektor Tomasz Płochocki, zapraszając wszystkich uczestników na kolejne rozgrywki.

Numer: 50 (1106) 2018   Autor: (łk)