Powiat sportowej integracji

Powiedź sobie – potrafisz! I idź spełniać marzenia, bo każdego dnia możesz więcej. Takie hasło przyświecało integracyjnej spartakiadzie organizowanej przez Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Możesz więcej” i Szkołę Podstawową im. Wołyńskiej Brygady Kawalerii w Dębem Wielkim…  

W hali medali

W taki aktywny sposób już po raz drugi obie społeczności obchodziły Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych, który przypada 3 grudnia. Postawili na integrację, bo wiedzą, że jest to jedyna droga do pełnego uczestnictwa osób niepełnosprawnych we wszystkich aspektach życia.

Na imprezę przybyli liczni goście oraz zawodnicy z kilku ośrodków opieki i szkół z oddziałami integracyjnymi. W tym roku wśród dwunastu konkurencji, z jakimi przyszło się zmierzyć zawodnikom, znalazł się bieg z woreczkiem na głowie, toczenie piłki, unihokej, kręgle, ćwiczenie celności i wiele innych emocjonujących dyscyplin. Rywalizacja godna pochwały toczyła się w duchu fair play, w atmosferze pełnej radości i satysfakcji z pokonywanych trudności. W tym dniu nie było przegranych! Wszyscy byli zwycięzcami i otrzymali medale. Natomiast trzy drużyny, które uzyskały najwięcej punktów, dodatkowo zostały obdarowane pucharami. Dodatkowym bonusem spartakiady był poczęstunek na słodko i na konkretnie, czyli ulubiona przez dzieci pizza, a wszystko to dzięki sponsorom – Powiatowemu Centrum Pomocy Rodzinie i trzem cukierniom – Janeczka, Ekler i Roberta Robsona.

Integracyjna Spartakiada „Możesz więcej” jest nie tylko świętem sportu, ale wspaniałej integracji dzieci niepełnosprawnych i zdrowych, uczących się w masowych szkołach. Niezależnie od zajętego miejsca, każdy uczestnik odniósł największe z możliwych zwycięstw, pokonując samego siebie i wygrywając ze swoimi słabościami i ograniczeniami.

Numer: 49 (1105) 2018 Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *