Kalejdoskop

Rock In Mińsk Fest stowarzyszenia Niezależna Inicjatywa Kulturalna to w Mińsku już tradycja szyta ideą promocji zespołów rockowych. Miały być też lokalne, ale z czasem wyszło, że najlepsze. Najpierw w kinie Światowid, potem w plenerze jako jeden z dni 4M, a teraz znów klimatycznie, bo w małej sali MDK. Właśnie w sobotę 1 grudnia RIMFest wrócił na swoje miejsce, by pokazać pięć kapel i aktorski zespół – Dr Misio.

Rock na krok

Tak więc w wyremontowanej niedawno scenie kameralnej MDK zaprezentowały się konkursowe zespoły – Dreamheart z Rzeszowa, Hurrockaine z Katowic My Own Abyss z Krakowa, Wasabi z Tarnowa i Cookie Break z Poznania. Jury w składzie Olaf Deriglasoff, Tomasz Łosowski i Darek Malejonek jednogłośnie postanowiło nagrodzić formację Wasabi. Młodzi muzycy otrzymali w nagrodę 5 tys. zł na dalszy muzyczny rozwój.

A na koniec na Rock In Mińsk Fest wystąpił zespół Dr Misio założony przez aktora Arkadiusza Jakubika, który rozgrzał publiczność szalejącą pod sceną. Kamil Kaźmierczak uważa, że była to udana edycja RIMFestu, bo pałac, to miejsce z dobrym klimatem. Do tego zainteresowanie zespołów takimi festiwalami jest ogromne. Chciałby, aby dorównała mu mińska publika

Numer: 49 (1105) 2018 Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *