Powiat wydawniczy

Organizowane w cyklu dwuletnim Mińskie Spotkania Wydawców Publikacji Regionalnych „Nad Srebrną” to najlepsza okazja, aby zapoznać się w nowościami wydawniczymi z terenu powiatu mińskiego. To również szansa na wysłuchanie ciekawych prelekcji i wymianę uwag z wydawcami i autorami…

Druki znad Srebrnej

IV Mińskie Spotkania Wydawców Publikacji Regionalnych gościły w murach mińskiej Miejskiej Biblioteki Publicznej. Nielicznych zebranych powitała dyrektor Elżbieta Sieradzińska, która zaprosiła na prelekcję Mariusza Dzienio. Miński regionalista opowiadał o swoich zbiorach. Część z nich, która dotyczy 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, zaprezentował w formie wystawy. Przeważały publikacje książkowe, ale były też pamiątkowe druki, portrety, odznaki czy broń. Bogata kolekcja przyciągała uwagę.

Podczas konferencji otwierającej imprezę jako druga zabrała głos Iwona Zbroszczyk, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sulejówku. Mówiła nie tylko o historii podległej jej placówki, ale również o nowinkach, które są tam wdrażane. Najciekawiej prezentuje się projekt zbierania i digitalizacji fotografii dotyczących Sulejówka i okolic.

Wyjątkowym gościem była dr Ruta Śpiewak z Instytutu Rozwoju Wsi i Rolnictwa PAN. Opowiadała ona o albumie pt. „Patrząc na wieś. Sto lat polskiej wsi”. Prezentowane są tam unikatowe zdjęcia z życia polskiej wsi. Niestety, publikacji nie można było nabyć podczas targów, choć wiele osób ostrzyło sobie na nią zęby.

Mini-targi lokalnych wydawnictw miały miejsce w bibliotecznej czytelni. Zaprezentowało się 18 wystawców z Mińska i powiatu mińskiego. Była to okazja do uzupełnienia biblioteczek o tytuły, które ukazały się niedawno, oraz na zapoznania się z ofertą i planami w najbliższym okresie.

Numer: 48 (1104) 2018 Autor: Łukasz KućKomentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *