LatowiczLatowicz wydawniczy…

W szkole w Wielgolesie Zygmunt Gajowniczek prezentował swój album o Latowiczu w wolnej Polsce

Album wolnej gminy

Autor pokazał w nim życie społeczne, straże pożarne, koła gospodyń wsi i gminy w czasie II Rzeczypospolitej. W swojej książce zawarł pewne obrazy i wycinki historii, ale na tyle charakterystyczne, że stanowią wyjątkową całość. Jego album ma na celu uczcić pamięć tych, którzy wtedy nietuzinkowo żyli i pracowali. Także ich zwykłe, codzienne życie, zwykłą, normalną pracę. Także przekazywanie polskich tradycji, które w czasie międzywojnia były nie do przecenienia. Do pracy wciągnął uczniów, którzy podarowali autorowi drzewa genealogiczne swoich rodzin.

Wydrukowano 4500 egzemplarzy, które można dostać np. w bibliotece gminnej. Album został wydany dzięki wsparciu finansowemu Narodowego Centrum Kultury.

Zygmunt Gajowniczek wręczył album z własnoręczną dedykacją i historyczną pieczęcią także redaktorowi Zbigniewowi Piątkowskiemu. Ten zaś życzył uczennicom, aby swoimi czynami zasłużyli na album wydany w 200-lecie odzyskania Niepodległości. I niech się mądrze uśmiechają przed kamerą, bo jego reportaż będzie także za 100 lat dostępny na w sieci.

Numer: 46 (1102) 2018   Autor: (jaz)





Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *