Kalejdoskop

W Mrozach nie brakuje patriotów, a wśród nich mamy jednego barda. Tuż przed stuleciem odzyskania Niepodległości Andrzej Frącz nagrał pieśń patriotyczną KRÓLEWSKI NARÓD swego autorstwa i w swoim wykonaniu. Pieśń powstała w odruchu serca, pod wpływem impulsu wywołanego przez nieprzyjazne Polsce siły, uświadamiając, że o niepodległą Ojczyznę, polskie rodziny, wiarę, język, tradycje trzeba dbać, że nasze polskie wartości należy nieustannie pielęgnować.

Frącz narodowy

– Nie wzięliśmy się znikąd… Nasze zwykłe życie zawdzięczamy wspaniałym przodkom na przestrzeni wieków. Historia Polski i Polaków zaczęła się bardzo dawno temu, na długo przed chrztem w 966 roku. Niegdyś bronią, a dzisiaj codzienną pracą tworzymy przyszłość młodych pokoleń. To od nas inne narody powinny uczyć się męstwa, szlachetności, szacunku do drugiego człowieka. Jestem dumny i szczęśliwy, że jestem Polakiem i mieszkam w Polsce – konkluduje mroziański patriota.

Niektórzy zarzucają mu, że pieśń jest zbyt prawicowa, wręcz nacjonalistyczna, że podobnie jak Rota wzywa do walki, a przecież mamy czas pokoju. Frącz jednak uważa, że o polskie wartości, o język ojczysty powinniśmy nieustannie dbać, pracować dla naszej Ojczyzny i odważnie bronić jej przed pożarciem. I trudno nie przyznać mu racji. Tym bardziej po wysłuchaniu pieśni o królewskim narodzie…

Numer: 45 (1101) 2018 Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *