Archiwum

Wyśpiewane Polską

Pod koniec kwietnia w MDK odbył się koncert przygotowany przez Klasę Kameralistyki Wokalnej Miejskiej Szkoły Artystycznej. W czasach nowoczesnej i krzykliwej muzyki, zaśpiewane w poniedziałkowy wieczór pieśni, subtelnie się wyróżniały i budowały romantyczne nastroje

Uciekali z telewizorami

Policjanci z Dobrego zorganizowali kilkudniowe działania wymierzone w złodziei, którzy w ostatnich tygodniach grasowali w kompleksie domków letniskowych w Woli Polskiej.

Dwa miesiące pościgu

Po dwóch miesiącach poszukiwań udało się zatrzymać 27-letniego Mariusza K. z gminy Dobre. Mężczyzna był ścigany listem gończym w związku z orzeczeniem wobec niego kary trzech miesięcy aresztu za niezapłaconą grzywnę. Mężczyzna zniknął z domu, po tym jak dowiedział się, że ma do odsiadki karny wyrok. Jego namierzenie nie było proste.

Podatkowi dłużnicy

Z danych Urzędu Miasta wynika, że większość z nas skrupulatnie płaci podatek od nieruchomości. Większość, ponieważ są i tacy, od których należności ściąga komornik

Informatyczna zachęta

„Gotowi do zmian – młodzież szkolna na lokalnym rynku pracy” to projekt edukacyjny, w którym biorą udział uczniowie techników powiatu mińskiego. Dzięki temu ich start w dorosłe, zawodowe życie będzie dużo łatwiejszy

Bo dach to podstawa...

Dla wszystkich starczy miejsca pod wielkim dachem nieba – śpiewał Edward Stachura. Dach to nie tylko temat poetyckich protest songów, ale też problem, z którym borykają się wszyscy ci, którzy budują lub remontują swoje cztery kąty. Zanim jednak powstanie ten najważniejszy element domu, wieńczący nasz wymarzony projekt, często trzeba zmierzyć się z wieloma problemami

Fanty znalezione

Od kilku miesięcy kryminalni pracowali przy sprawach włamań, które popełniano głównie w mińskiej gminie. Sprawcy włamywali się do domków jednorodzinnych, skąd kradli ich wyposażenie: butle gazowe, piecyki, różnego rodzaju elektronarzędzia, a także wszystkie przedmioty, które mogły mieć jakąkolwiek wartość. Policjanci próbowali wytypować potencjalnych sprawców popełnionych przestępstw.

Kurier tytoniu

We wtorek, 10 kwietnia policjanci z wydziału ruchu drogowego patrolowali okolice Stanisławowa. Funkcjonariusze reagowali nie tylko na nieprawidłowe zachowania uczestników ruchu, ale przyglądali się również samochodom na obcych tablicach rejestracyjnych, którymi mogły być przewożone pochodzące z przemytu towary.

Spłonęły przez trawę

Jeszcze nie tak dawno wojewoda apelował o zaprzestanie wypalania traw, w związku z zagrożeniem, jakie ten proceder za sobą niesie. Niestety, nie wszyscy wzięli sobie te przestrogi do serca, dlatego w zeszłym tygodniu strażacy musieli aż 26 razy interweniować podczas pożarów traw.

Niepozorna matka

Matka z dwójką dzieci w osobowym samochodzie na parkingu dla ciężarówek – taką zmyślną przykrywkę opracowała sobie pewna mieszkanka Grodziska Mazowieckiego. Nie przewidziała tylko jednego – że to właśnie ona może przykuć uwagę parkingowych dozorców.

Sny z artyzmu

Co roku w kwietniu mamy okazję podziwiania młodych talentów. To za sprawą wernisażu dyplomowego uczniów liceum plastycznego, którzy w ten sposób podsumowują cztery lata nauki artystycznych i stricte praktycznych umiejętności...

Nasze włosy

Profesjonalna pielęgnacja włosów to pojęcie, do którego jeszcze nie tak dawno, bo dwie dekady temu, nie przywiązywano takiej uwagi. Dopiero w ostatnich latach nastąpił rozwój branży fryzjerskiej, a wraz z nim ruszyła lawina niosąca ze sobą specjalistyczne urządzenia do pielęgnacji, takie jak infrazony i sauny, oraz nowe technologie i rozwój w branży kosmetycznej, który poskutkował kosmetykami o działaniu głęboko regenerującym i nawilżającym

Nowy Citroen DS5

W związku z premierą nowego modelu Citroen DS5 chcielibyśmy przybliżyć Państwu jego sylwetkę
Zaskakujący i urzekający Citroen DS5 zapewnia przyjemność prowadzenia i dobre samopoczucie we wnętrzu. Stanowi udane połączenie wyszukanego design i zaawansowanej technologii, godząc estetykę, bezpieczeństwo, osiągi oraz ochronę środowiska – i to bez żadnych kompromisów.

Zaginęła...

Krystyna Bielicka wyszła z domu w Sulejówku 25 marca 2012r, z zamiarem wyjazdu na spotkanie pielgrzymów na Starym Mieście w Warszawie.

Odnaleźli tytoń

Policjanci z mińskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zdobyli cenne informacje, dotyczące mężczyzny, który może ukrywać w swoim domu hurtowe ilości papierosów bez znaków skarbowych.

Tragedia w Mrozach

W środę, 4 kwietnia po godzinie 15 policjanci otrzymali informację, że na mieszkalnym poddaszu w budynku w którym mieści się Zakład Opieki Zdrowotnej w Mrozach wybuchł pożar.

Zobacz więcej: [1]      «      2   |   3   |   4   |   5   |   6      »      [107]