Archiwum

Śmierć na skrzyżowaniu

Zmienna pogodowa aura ma wpływ na warunki panujące na drogach. Niezwykle ważne jest dostosowanie prędkości, ale też zachowanie odstępów oraz przestrzeganie oznaczeń drogowych. Jeżeli te warunki będą spełnione, to wielu kierowców może uniknąć niebezpiecznych konfrontacji z innymi uczestnikami ruchu.

Odblaski na nowy rok

Kapelan mińskiej Policji ksiądz Jerzy Danecki podczas swojej codziennej posługi zawsze pamięta o tym, że bezpieczeństwo mieszkańców jest bardzo ważne. Szczególnie dzieciom tłumaczy, że powinny pilnować się w drodze do szkoły, zwłaszcza kiedy idą poboczem jezdni lub jeżdżą rowerami. Od kilku lat dla zaakcentowania swojego przekazu kapelan zaprasza policjantów na spotkanie z młodzieżą klas pierwszych, rozpoczynającą swoją przygodę ze szkołą.

Nie tylko botox...

Starzenie się skóry, powstawanie zmarszczek jest wynikiem działania czynników wewnątrzpochodnych (starzenie genetyczne i hormonalne – nieuniknione) oraz czynników zewnątrzpochodnych (środowiskowych – promienie słoneczne, palenie tytoniu, używki, niewłaściwe odżywianie), które mogą znacznie przyspieszyć ten proces. W poprzednim artykule starałam się przybliżyć dwie mało inwazyjne procedury korekcyjne wykorzystywane w medycyny estetyczne – zabiegi toksyną botulinową oraz wypełnianie tkanek (np. kwasem hialuronowym). Teraz przedstawiam kolejne metody, które mogą pomóc cofnąć zegar starzejącej się skóry

Nie bez historii

Szanowni Państwo, rozpoczęliśmy nowy rok szkolny, więc jest to czas, w którym życzymy uczniom i ich nauczycielom wielu sukcesów w obcowaniu z mądrością.

21-latka z promilami

Niezwykle rzadko, ale zdarzają się sytuacje, w których nie tylko mężczyźni jeżdżą pijani. W niedzielę, 2 września policjanci z drogówki brali udział w działaniach prewencyjnych na terenie miasta Mińsk Mazowiecki. Ich zadaniem było monitorowanie zagrożeń w ruchu drogowym i zdecydowane reagowanie w stosunku do uczestników ruchu, pieszych, kierowców, rowerzystów i motocyklistów.

Płytą w obwodnicę

Niebezpieczna zabawa pewnego 15-latka z mińskiej gminy mogła zakończyć się tragicznie dla kierowców jadących nową obwodnicą Mińska Mazowieckiego. Późnym wieczorem policjantów z drogówki wezwano w okolice Starej Niedziałki, gdzie doszło do uszkodzenia trzech samochodów. Kierowcy wytłumaczyli policjantom, że najechali na leżące na jezdni kawałki betonowej płyty.

Pożegnanie z kryminalistyką

W środę, 5 września mińskich policjantów czekało kolejne pożegnanie. Tym razem do grona policyjnych emerytów dołączył aspirant sztabowy Marek Wichrowski. Był technikiem kryminalistyki ponad 22 lata. W tym czasie zdobywał doświadczenie i wiedzę, którą chętnie przekazywał kolejnym pokoleniom młodych policjantów. Był zawsze otwarty nie tylko na dobre relacje z kolegami, ale też na kontakt z młodzieżą.

Zgubiły go flaszki

Dwie ćwiartki wódki i butelka wina, to pokusa której uległ 36-letni Paweł M. z Mińska Mazowieckiego. Był już późny wieczór, kiedy na mińskiej dyżurce zadzwonił telefon. Zgłoszenie dotyczyło włamania, do którego doszło na ulicy Budowlanej w Mińsku Mazowieckim. Nieznany osobnik wybił szybę w drzwiach sklepu spożywczego i wszedł do środka.

SORry, zabijam

Droga Redakcjo, chciałabym podzielić się swoją tragedią z czytelnikami waszego pisma, jaka spotkała mnie po wizycie w mińskim szpitalu – rzekomo powiatowym. Otóż 18 sierpnia (sobota) o godzinie 22.00 zawiozłam męża Mariusza C. (lat 35) na SOR.

Oprawcy działkowców

W okresie wakacyjnym na terenie ogródków działkowych w rejonie Mińska Mazowieckiego miały miejsce włamania do domków i pomieszczeń gospodarczych. W drugiej połowie sierpnia mińskim policjantom zgłoszono cztery włamania, do których doszło w Nowych Osinach. W rozwiązanie sprawy i wykrycie sprawców zaangażowali się mińscy dzielnicowi.

Odwiedziny w komendzie

Policjantów z mińskiej Komendy odwiedziła grupa dzieci, uczęszczających w okresie wakacyjnym na zajęcia profilaktyczne do świetlicy w Targówce. W ramach realizowanego tam programu profilaktycznego, dzieci w czasie wolnym od lekcji, a teraz w okresie wakacyjnym odbywały zajęcia, które miały ukształtować w nich  właściwe i bezpieczne zachowania.

Ratowali na obwodnicy

Co roku policjanci z mińskiej Komendy Powiatowej w symulowanych zdarzeniach ćwiczą się z zakresu zarządzania kryzysowego. Ma to sprawdzić ich przygotowanie i wypracować standardy przeciwdziałania i niwelowania nieprzewidzianych zagrożeń w przyszłości. W tym roku zaplanowano symulacje wypadków drogowych na mińskiej obwodnicy, która za kilka dni miała być oddana do użytku

Paserskie zarzuty

Policjanci z Dobrego rozwiązali sprawę kradzieży spawarki i piły spalinowej, które stracił jeden z mieszkańców miejscowej gminy. Policjanci namierzyli dwóch sprawców kradzieży i dotarli do dwóch paserów, którzy kupili złodziejskie fanty. Dorośli podejrzani usłyszeli już policyjne zarzuty.

Pijane zarzuty

Trzy zarzuty karne usłyszał 22-letni Paweł T. z gminy Halinów, którego zatrzymano w pościgu na drodze w Brzezinach. Mężczyzna jechał pijany, bez uprawnień, a do tego znieważył i naruszył nietykalność interweniujących mundurowych.

Szkoły za darmo

Centrum Kształcenia EDUKATOR rozpoczęło swoją działalność 1 września 2010 roku, otwierając swoje oddziały we Włodawie i Otwocku. Od 1 czerwca 2011 roku uruchomiony został kolejny oddział – tym razem w Mińsku Mazowieckim

Zabił na pasach

W środę, 8 sierpnia około godz. 10.45 doszło do kolejnego wypadku, tym razem w Mińsku Mazowiecki.

Zobacz więcej: [1]      «      1   |   2   |   3   |   4   |   5      »      [109]