Archiwum

Napadli przy PKP

We wtorek, 13 marca na mińskim dworcu kolejowym dwóch nieznanych pijanych mężczyzn zaczepiło przechodnia, po czym przewrócili go i ukradli mu pieniądze oraz telefon komórkowy.

Raporty z sieci

Nie każda szkoła wyższa reaguje na wezwania nowej rzeczywistości. Jeśli już, to bardziej w aspekcie technologicznym a mniej społecznym. Mińska WSNS przy współpracy ze starostwem zauważyła potrzebę wymiany poglądów z fachowcami, którzy badają wpływ wirtualu na świat realny. To oni na specjalnie zorganizowanym spotkaniu odpowiadali na pytania, jakie korzyści i zagrożenia niosą ze sobą obie rzeczywistości, których musimy być świadomi

Modernizacja i rozbudowa obiektów Zespołu Szkół w Mrozach

Realizacja zadania możliwa jest dzięki pozyskaniu przez Gminę Mrozy środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego Działania 7.2. Infrastruktura służąca edukacji na złożony projekt pn. „Wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci, młodzieży z terenów wiejskich oraz poprawa oferty sportowo-rekreacyjnej skierowanej do mieszkańców gminy przez modernizację i rozbudowę istniejącej bazy sportowej Zespołu Szkół Publicznych w Mrozach”

Polityka Romejki

Piszę ten list w nawiązaniu do ostatniego artykułu, jaki ukazał się w 11 numerze waszego tygodnika. Kiedy wykupiono Co słychać? czytano go na oddziałach. Na chirurgii dyrektor Romejko zabronił czytać te – jak powiedział – głupoty. A może bzdurą jest też artykuł, kiedy wypowiadał się jako nowy szef ZOZ-u, jak to on poodkurza narzędzia z szaf bloku operacyjnego i zaprowadzi porządek w szpitalu...

Znowu śmietnik

Przesyłam panu fotografie nielegalnego składowania, jak i utylizacji odpadów przemysłowych na granicy z rezerwatem przyrody w Wólce Dłużewskiej.

Pomagali w lubelskiem

W środę, 14 marca w efekcie pracy policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, zarzuty usłyszało czterech mężczyzn oskarżonych o usiłowanie napadu na bank w Tereszpolu oraz zabór dwóch pojazdów na terenie gminy Włodawa.

Firmowi złodzieje

Halinowscy policjanci namierzyli dwóch mężczyzn, którzy z terenu jednej z firm zajmujących się przetwórstwem tworzyw sztucznych przez kilka dni wynosili butle gazowe, maczety do cięcia prostowników i przedłużacze elektryczne.

Agresor

Mińscy policjanci zatrzymali mieszkańca gminy Latowicz, który dokonał rozboju w jednym z salonów gier w Mińsku Mazowieckim.

Samochodowi złodzieje

W poniedziałek, 12 marca kryminalnym udało się rozwikłać kilka spraw dotyczących włamań do samochodów, które miały miejsce na przełomie czerwca i lipca ubiegłego roku.

Koniec rozbójników

Policyjnymi dozorami, objął prokurator dwóch mieszkańców dębskiej gminy, którzy w rejonie dworca kolejowego w Mińsku Mazowieckim pobili i okradli wracającego do domu 27-letniego mieszkańca powiatu siedleckiego.

Podwójny występek

Kryminalni z Mińska Mazowieckiego zajęli się zatrzymaniem sprawcy rozboju w wyniku którego pewien mińszczanin stracił nie tylko telefon komórkowy, ale też kilkaset złotych w gotówce.

Wyznacz sobie cel

Wiosna to czas pozbycia się nie tylko zimowych rękawiczek, kurtek czy płaszczy, ale także...zbędnych kilogramów. Co więcej, dla większości z nas data 21 marca to czas rozpoczęcia walki o odzyskanie formy oraz smukłej sylwetki. Z myślą o wszystkich, którzy chcą wygrać wiosenną batalię, przygotowaliśmy kilka cennych wskazówek

Mania tytułów

Im więcej czasu upływa od rozpoczętej w 1989 roku transformacji ustrojowej, tym coraz więcej jawi się polityków, do których jak pijawki przylegają tytuły i stanowiska. Co dziwne, wielu dziennikarzy miast tytułomanię zwalczać, używa byłych tytułów, częstokroć przez samych interlokutorów zapomnianych lub nie chcących z racji „zasług” przypominać sobie byłych stanowisk

Zalewa w Mlęcinie

Ruszyła odwilż i zaczęły się kłopoty z nadmiarem wody – która dzięki wspaniałej inwestycji przeprowadzonej przez gminę Dobre tj. naprawy starej drogi w kierunku Adamowa – zalewa nas.

Ścigany za kratkami

Kryminalni z Mińska zajęli się realizacją listu gończego, wydanego przez sąd rejonowy za 33-letnim Januszem L.

Zastraszali kolegów

Z policyjnych analiz wynika, że od października ubiegłego roku w jednym z mińskich gimnazjów nieletni zastraszali nie tylko swoich rówieśników, ale przede wszystkim młodszych kolegów.

Zobacz więcej: [1]      «      5   |   6   |   7   |   8   |   9      »      [109]