Archiwum

Cementowy kierowca

Policjant z żandarmem patrolowali teren Stanisławowa. Ich uwagę przykuło daewoo tico, które praktycznie tarło podwoziem o asfalt. Auto wyładowane było po sam sufit podejrzanymi workami. Wciśnięty między te pakunki drobnej postury kierowca z trudem prowadził samochód. Daewoo zatrzymano do kontroli.

Edukacja zawodowa

Już 665 uczniów zdobyło dodatkowe kwalifikacje w ramach prowadzonego przez miński Zespół Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy projektu „Edukacja w naszej szkole szansą na zdobycie ciekawego zawodu i dodatkowych kwalifikacji”

Samochodem na wakacje...

Wakacje – to chyba najlepszy moment na długo oczekiwany odpoczynek. Jak odpoczywać, to najlepiej z dala od domu, nad morzem, w górach, nad jeziorem. A że w pewnym okresie życia człowiek staje się coraz bardziej wygodny (albo leniwy), to nie wyobraża sobie wyjazdu na urlop innym środkiem lokomocji niż samochód

W gąszczu wielości

Przez dwa dni w Mrozach działo się dużo już od rana. Oczywiście, sobota to koszykówka uliczna, rajdy rowerowe przyciągające zawsze dużą liczbę uczestników, a także wyścig kolarski i nowość, czyli pokazy siłaczy, którzy dźwigali, wyciskali, a nawet przeciągali samochód. Niedzielę wypełniły występy sceniczne z koncertem Kasi Kowalskiej i laserami

Ekonomiści gotowi do pracy

Nowe umiejętności, o których część uczniów może tylko pomarzyć, zdobywają uczestnicy projektu edukacyjnego „Gotowi do zmian – młodzież szkolna na lokalnym rynku pracy”

Pijany nastolatek

Sezon motocyklowy i rowerowy już w pełni. Nastolatkowie, którzy jeżdżą na skuterach, podobnie jak ich starsi koledzy, którzy dosiadają mocniejszych motocykli, powinni w równy sposób przestrzegać przepisów drogowych.

Dorwali poszukiwanego

Policjanci z Halinowa otrzymali do realizacji list gończy wydany przez sąd w Wejherowie za 33-letnim Michałem M. Z policyjnych informacji wynikało, że mężczyzna może ukrywać się na terenie halinowskiej gminy.

Przestępcza droga

Kryminalni z Mińska zajęli się zatrzymaniem sprawcy rozboju, w wyniku którego pewien mińszczanin stracił nie tylko telefon komórkowy, ale też kilkaset złotych w gotówce. Zebrane przez funkcjonariusze informacje wskazywały na to, że sprawcą tego przestępstwa mógł być 25-letni Mariusz K.

Czujny po służbie

W środę, 30 maja jeden z dobrzyńskich stróżów prawa, na co dzień pracujący na stanowisku dyżurnego, korzystał z uroków wiosennej aury, jeżdżąc po służbie na rowerze.

Maluchy w komendzie

Mury mińskiej komendy są otwarte nie tylko dla osób, które są pokrzywdzone w wyniku przestępstw,  świadków czy też innych osób, których dobra zostały naruszone, ale też dla dzieci, które chcą poznać tajniki policyjnego zawodu.

Napastnicy na dworcu

Jeden z mieszkańców powiatu siedleckiego wracał do domu po długiej podróży. Mężczyzna postanowił poczekać na brata, który tego dnia miał go odebrać z kolejowego dworca w Mińsku.

Sukces kryminalnych

Mińscy kryminalni od dwóch miesięcy pracowali przy sprawie włamań do domów jednorodzinnych w  Mińsku. Pierwsze przestępstwo popełniono w styczniu, a drugie w lutym tego roku. Za każdym razem sprawca wchodził do środka po wybiciu szyby w oknie.

Okradli pracodawców

Z terenu jednej z firm, zajmujących się przetwórstwem tworzyw sztucznych, nieznani sprawcy nieśli butle gazowe, maczety do cięcia prostowników i przedłużacze.

Bardziej wyraźny

„Re-Generacja” pod takim hasłem Peugeot przedstawia najnowsze wcielenie auta segmentu B Peugeot 208. Samochód będzie dostępny w dwóch wersjach nadwozia: 5- i 3-drzwiowej

Pijacka wycieczka

To, że policjantem trzeba być zawsze, nie raz 24 godziny na dobę, pokazał starszy sierżant Leszek Gizak z wydziału Ruchu Drogowego mińskiej komendy. Widząc niebezpieczne manewry kierowcy daewoo lanosa, podjął interwencję i zapobiegł wypadkowi drogowemu.

Niemili znajomi

Policjanci otrzymali zgłoszenie o rozboju, który miał miejsce w rejonie stacji kolejowej. Na mieszkańca Wołomina napadło trzech mężczyzn, z którymi – jak się później okazało – wspólnie spożywał alkohol.

Zobacz więcej: [1]      «      2   |   3   |   4   |   5   |   6      »      [109]