Piknik u Salezjanów

Co słychać? - Piknik u Salezjanów / Radość w słońcu

W ubiegłą sobotę na terenie Szkół Salezjańskich odbył się III Piknik Jesienny „Nigdy nie idziesz sam”. Celem spotkania była integracja rodzin oraz wsparcie przyjaciół mińskiego Hospicjum Domowego Caritas

Radość w słońcu

Przygotowane specjalnie na ten dzień pokazy talentów różnorakich wywołały uśmiech, który towarzyszył wszystkim gościom już do końca i stał się symbolem przyjaźni oraz dobrej zabawy. W ten radosny ton wpisała się również pogoda, która pozwoliła nacieszyć się, zintegrować i czerpać pełnymi garściami z piknikowych radości.
Goście słuchali skocznych melodii oraz podziwiali pełne wigoru tańce uczniów klas I-IV, przygotowane pod kierunkiem Eweliny Kaski-Łobodowskiej. Wszyscy potem przy energetycznej zumbie bez skrępowania ruszali biodrami. Humor dopisywał także w trakcie licznych konkursów, a do walki zagrzewali konferansjerzy Monika Zagórska i Zenon Duszczyk. Wszystkie zabawy okraszono uśmiechem oraz dyplomem Super Uczestnika, toteż śmiałków do przekłuwania balonów, obierania ziemniaków i wyścigów w workach czy na szczudłach nie zabrakło.
Wielką atrakcją, szczególnie dla najmłodszych, był pokaz tresury psa Aresa, przygotowany przez Tomasza Piotrowskiego. Wielkie emocje towarzyszyły również popisom rysunkowym „Co jest za płotem”, a inspirowane wyobraźnią ślady kolorowej kredy długo jeszcze będą przypominać tę jesienną radość. Zdecydowanie mniej trwałe, ale bardzo efektowne, były arcydzieła malowane na twarzach przez Urszulę Wachnicką, a i chętnych, by w ten sposób się upiększyć było wielu. Amatorów badań naukowych, mikroskopowych obserwacji oraz wielbicieli białych myszek skupił wokół siebie Grzegorz Wilczyński, pracownik PAN. W ramach akcji „Uwolnić książkę” każdy mógł zanurzyć się w różnorodnej literaturze i dawno przeczytanym książkom dać nowe życie. Ci bardziej mobilni grali z bliskimi w szachy, w piłkarzyki lub podziwiali akrobacje samolotu sterowanego zdalnie przez gimnazjalistę Karola Brzezińskiego.
Tego dnia można było skorzystać z bezpłatnych porad mińskich lekarzy, pielęgniarek, prawników, pedagogów i księgowych. Przyjaciele szkoły Dariusz Niedziałek, Marcin Ostrowski, Jolanta Sulej-Leśniewska, Krystyna Tupalska, Dorota Zielińska, Dorota Mazur, Dariusz Kazimierz Niemczak, Grażyna Zajdel-Padzik i Jarosław Sowa zostali obdarowani przez uczniów jesiennymi bukietami. Dzięki uczniom, rodzicom i wszystkim zaprzyjaźnionym z placówką udało się podczas tegorocznego pikniku zebrać na szczytny cel 1750 złotych, o czym mówiła z dumą Monika Włodarczyk, przewodnicząca komitetu rodzicielskiego.

Numer: 2012 40 Autor: Teresa Romaszuk