Ligi piłkarskie

Co słychać? - Ligi piłkarskie / Przełom Mazovii

Wreszcie pozytywny wynik zanotowały obie drużyny Mazovii Mińsk Mazowiecki. Potknął się Tygrys, a wreszcie punkty zaczęła zbierać drużyna kobiet z Huty Mińskiej

Przełom Mazovii

Seniorzy mińskiego klubu nie mieli większych problemów w starciu ze Zrywem Sobolew. Na pewne zwycięstwo 6:1 złożyły się po dwa trafienia Alana Grabka i Łukasza Gagaski oraz Jarka Krajewskiego i Bartka Kozakiewicza. Mazovia II wreszcie odniosła zwycięstwo w derbach z Jutrzenką Cegłów. Co prawda, cegłowianie to ostatni zespół tabeli, a wyprzedzają ich właśnie mińszczanie. Gola na wagę trzech punktów strzelił Wojtek Klimek.
Piłkarze Tygrysa Huta Mińska nie sprostali Orłowi Łosice i polegli 2:3. Bramki dla przegranych zdobyli Daniel Chrupek i Maciej Gałązka. Na konto drużyny kobiet Tygrysa trafiły pierwsze ligowe punkty. Najpierw wygrały z Orlikami Jeruzal 3:0 po trafieniach Natalii Jaroszczyk, Dominiki Bartnickiej i Olgi Dróżdż, a później zremisowały 1:1 z drużyną Marysina (bramka Pauliny Zatorskiej).
Podobnie jak Mazovia kolejne trzy punkty zgarnęła Victoria Kałuszyn, pokonując 1:0 Sępa Żelechów dzięki bramce Krzysztofa Konopko.
W A-klasie nadal panuje Fenix Siennica, który tym razem zwyciężył Nojszewiankę Dobre, a piłkę w siatce umieścili Dawid Matak, Piotr Lisiecki, Konrad Pawlak i Michał Maciejewski. Tuż za plecami lidera czai się mroziańska Watra, która pokonała 2:1 Wicher Sadowne. Było to czwarte zwycięstwo z rzędu zespołu z Mrozów. Porażki zanotowały niestety Tęcza Stanisławów oraz Płomień Dębe Wielkie.
B-klasa obfitowała w bramki. Olimpia Latowicz zaaplikowała Nojszewiance II Dobre aż dziewięć, nie tracąc ani jednego. Dzięki temu Latowiczanie wskoczyli na pierwszą pozycję w tabeli.

Numer: 2012 40 Autor: (ip)