Ostatnie kolejki siedleckich A-klasy i B-klasy zakończyły sezon ligowy 2011/12. Niestety, tylko dwie drużyny zdobyły trzy punkty – reszta zanotowała porażki

Z niedosytem

Ligi piłkarskie / Z niedosytem

Tęcza Stanisławów dostała walkower z Huraganem Wilczonek – ponieważ rywale wycofali się z ligi – i kończy rozgrywki na siódmej pozycji. Wiadomo, że przez pewien czas stanisławowianie plasowali się w czołówce, były nadzieje na coś więcej niż środek tabeli, ale rzeczywistość brutalnie je zweryfikowała. Pod znakiem zapytania stanęła nawet decyzja o zgłoszeniu klubu do rozgrywek w sezonie 2012/13.
Świt Barcząca zakończył ligę oczko niżej, a w ostatniej kolejce przegrał 2:3 z Grodziskiem Krzymosze. Dwie bramki dla swojej drużyny zdobył Mateusz Roguski. Fatalnie sezon pożegnała Jutrzenka Cegłów, której piłkarze dali sobie wbić aż sześć bramek od Wektry Dziewule.
W B-klasie nie zawiodła jedynie druga drużyna Mazovii Mińsk Mazowiecki, pokonując 4:1 Płomień Dębe Wielkie, który już przed tym meczem zapewnił sobie awans do A-klasy. Wynik otworzył już po kilku minutach Waldemar Osica i jeszcze przed przerwą dorzucił kolejnego gola. Po zmianie stron na 3:0 podwyższył Mateusz Gromysz, a rywali dobił Karol Krzyżanowski, zdobywając czwartą bramkę. Gola dla „Płomiennych” zdobył Łukasz Kukawski, a na uwagę zasługuje Wojtek Szelągowski, który świetnie spisywał się w bramce Mazovii. Mińszczanie finiszują na piątej pozycji i z pewnością odczuwają spory niedosyt, bo mogli pokusić się o awans, gdyby nie kilka wpadek, ale przy dużej mobilizacji promocję powinni wywalczyć już za rok.
Tuż za podium sezon zakończyła Victoria II Kałuszyn, która dała się pokonać Kolektywowi Oleśnica. Natomiast Olimpia Latowicz nie stawiła się na spotkanie z Kosovią Kosów Lacki, więc sprezentowała rywalom komplet punktów w postaci walkowera.

Numer: 2012 25   Autor: (ip)