Ligi piłkarskie

Mińska Mazowieckiego Mazovia po pechowych derbach z Victorią Kałuszyn podniosła się z klasą, w 14. kolejce  nie dając szans na wygraną ŁKS-owi Łochów. Tymczasem derby drugich drużyn Mazovii i kałuszyńskiej Victorii zakończyły się remisem

Riposta Mazovii

Ligi piłkarskie / Riposta Mazovii

Po niezrozumiałym dla kibiców i piłkarzy Mazovii, ale słusznym walkowerze z Victorią Kałuszyn, 14. kolejka okazała się dla mińskiej drużyny szczęśliwą. Zmotywowani do walki mińszczanie rozgromili 4:0 na własnym boisku ŁKS Łochów. Autorem wszystkich czterech bramek był Rafał Słowik. Kałuszynianie natomiast zmierzyli się z huckim Tygrysem. Od samego początku Victoria atakowała gospodarzy, co przełożyło się na bramkę zdobytą już w 5. minucie. To wynik sprawnie przeprowadzonej akcji zapoczątkowanej dośrodkowaniem Marcina Śledziewskiego, a zakończonej główką Michała Wójcika. Stracony gol zmotywował gospodarzy do śmielszego ataku i kontrolowania sytuacji na boisku aż do przerwy. Wykorzystując błędy przeciwnika piłkarzom Tygrysa udało się ustrzelić aż 2 bramki. Pierwsza padła po strzale po długim rogu Łukasza Gagaski, a kilkanaście minut później wynik podwyższył  Kamil Stokowski, pokonując obrońców i bramkarza Victorii. Podłamani kałuszynianie drugą połowę zaczęli niepewnie, ale z minuty na minutę odzyskiwali wiarę w siebie. W końcu doprowadzili do upragnionego wyrównania, które zapewnił im Michał Bal, dobijając piłkę z 4 metrów z wolnego. W jego ślady poszedł Tomek Szydłowski, zapewniając kałuszynianom prowadzenie, a na kilka minut przed końcem meczu aż 4 bramkowe zwycięstwo. Coraz śmielsze akcje obu drużyn zapewniły kibicom wspaniałe widowisko, a sędziemu sporo kłopotów w podjęciu odpowiedniej decyzji. Ostatecznie każdej z ekip pokazał po 4 żółte kartki.
Następnego dnia, w niedzielę, 30 października na mińskiej murawie druga drużyna Mazovii podjęła Victorię II Kałuszyn. Liderowi ligowej tabeli nie udało się pokonać mińszczan, więc spotkanie zakończyło remisem 1:1. Gola dla kałuszynian zdobył Michał Klukowski, a bramka dla gospodarzy to zasługa Kamila Nalewki.
W siedleckiej B-klasie swoje spotkania rozegrała również Olimpia Latowicz i Płomień Dębe Wielkie. Latowiczanie na własnym boisku rozgromili Laskara Laski aż 9:1. Podwójnym hat-trickiem do zwycięstwa przysłużył się Marcin Ozimek, a kolejne trzy gole to dzieło Piotra Zadrożnego. Również dębianie nie dali szans rywalom, wygrywając z Kosovią Kosów Lacki 2:0. Pierwsza bramka padła po główce Mariusza Wójcika, a druga to już popis Jakuba Malesy, który umiejętnie wymusił faul i wykorzystał rzut karny.
Takich sukcesów nie odnotowali piłkarze z siedleckiej A-klasy. Swoich rywali pokonała tylko Tęcza Stanisławów, której udało strzelić się jednego gola. Tymczasem Jutrzenka Cegłów i Świt Barcząca ugięły się pod atakami swoich przeciwników. Na własnym boisku aż 3:0 przegrali cegłowianie, podejmujący Tajfuna Jarypory. A Świt Barcząca na wyjeździe w Miedznej stracił aż 5 bramek, nie zdobywając ani jednej.
Nie podołała również Victoria Sulejówek, która w 14. kolejce mazowieckiej IV ligi przegrała 0:1 z GLKS-em Nadarzyn. Do przegranej przyczyniło się wiele niewykorzystanych okazji i nieuznana bramka ze spalonego, która podłamała zawodników. Nie podnieśli się nawet grając w przewadze po zejściu z boiska jednego z pomocników Nadarzyna.
Kibice sulejóweckiej Victorii mają jednak powody do zadowolenia. Kilka dni wcześniej na boisku w Parku Skaryszewskim piłkarze wywalczyli sobie półfinał Pucharu Polski, pokonując 6:5 warszawskiego Drukarza po rzutach karnych. Regulaminowy czas gry nie przyniósł bowiem drużynom żadnej bramki, a tylko po jednej czerwonej kartce. Victorię uratował bramkarz Marcin Ardej, który w drugiej połowie obronił rzut karny, mogący przesądzić o wyniku meczu, a serii karnych nie przepuścił aż 3 piłek. Jedenastki wykorzystali: Cichecki, Kuśmierczyk, Kostrzewa, Ostrowski, Kopeć i Piórczyński.
Półfinałowe spotkanie Victoria Sulejówek rozegra 16 listopada o godzinie 13.30.

Nie siedź w domu...
Grają 5 i 6 listopada:
IV liga: Znicz II Pruszków – Victoria Sulejówek 6 listopada, godz. 11.00
Okręgówka: Victoria Kałuszyn – Sęp Żelechów 6 listopada, godz. 11.00; MKS Małkinia (Małkinia Górna) – Tygrys Huta Mińska 6 listopada, godz. 13.00; Pogoń II Siedlce – Mazovia Mińsk Mazowiecki 6 listopada, godz. 11:00
A-klasa: Jabłonianka Jabłonna Lacka – Jutrzenka Cegłów 6 listopada, godz. 13.00; Świt Barcząca – Huragan Wilczonek; Tęcza Stanisławów – Miedzanka Miedzna 5 listopada, godz. 14.00
B-klasa: Victoria II Kałuszyn – Rywal Ruchna 6 listopada, godz. 14.00; Nojszewianka II Nojszew – Olimpia Latowicz 6 listopada, godz. 11.00; Jastrząb Żeliszew – Płomień Dębe Wielkie; Mazovia II Mińsk Mazowiecki – Kolektyw Oleśnica

Numer: 2011 45   Autor: (jk)