W mińskim aquaparku

W dniach 17 i 20 czerwca br. na basenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mińsku Mazowieckim odbyły się zawody pływackie. Rywalizacja klas IV szkół podstawowych i uczniów klas I gimnazjów z terenu miasta o puchar przechodni dyrektora MOSiR. Zawody były podsumowaniem rocznej pracy z młodzieżą, ale basen udostepniono także wyczynowcom, którzy walczyli o mińskie grand prix

Cztery dni w wodzie

W mińskim aquaparku / Cztery dni w wodzie

W piątek 17 czerwca rywalizowały klasy pierwsze gimnazjum miejskiego nr 1 i 2. Jedno gimnazjum (GM-3)nie zgłosiło się do zawodów. Łącznie rywalizowało 29 zawodników w konkurencjach indywidualnych 50 m stylem dowolnym i sztafecie. W kategorii dziewcząt zwyciężyła Alicja Misiołek przed Agnieszką i Olgą Abramowskimi, w kategorii chłopców trzecie miejsce zajął Sylwester Nowak, drugie – Maciej Wereda a zwyciężył Marcin Rombel. Puchar dyrektora wywalczyli i nagrody indywidualne wywalczyli zawodnicy mińskiego GM-2. Bieg sztafetowy również zdominowała popularna Dwójka. Nagrody wręczał dyrektor MOSiR Robert Smuga.
Dzień później w miejskim aquaparku odbyło się finałowe grand prix Mińska Mazowieckiego w pływaniu. W sumie w 10 odsłonach GP od września do czerwca wystartowało ok. 120 zawodniczek i zawodników.
Pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych zajęli: SP  I/III – Katarzyna Walczyńska, Bartek Iwaszko,  SP IV/VI – Patrycja Michalska, Robert Kieniewicz, a w gimnazjach – Marta Althamer i Cezary Rudzki
A w kategoriach wiekowych?  W rocznikach 17-25 lat  zwyciężyli Urszula Karkowska, Bartosz Bilinski, 26-40 – Ewa Mikucewicz, Łukasz Wiliński, 41-55 – Urszula Rudzka, Robert Kurek, a pow. 56 lat dominował Marek Suwała.
Statuetkę najmłodszej zawodniczki zdobyła Marta Zawadka, najmłodszego zawodnika – Mateusz Kamiński, najstarszej zawodniczki – Małgorzata Pyszel, najstarszego zawodnika – Marek Suwała, a tytuł GP wywalczył Cezary Rudzki.
Zawodnicy byli dopingowani przez liczną grupę kibiców. Zwycięzcy całego cyklu GP otrzymali medale, dyplomy oraz cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez MOSiR.
W czwartym dniu pływania – 20 czerwca rywalizowały szkoły podstawowe na poziomie klas IV. W klasyfikacji indywidualnej najlepsze wśród dziewcząt były: Natalia Kuć  z SP-6, Sylwia Stupnicka także z SP-6 i na trzecim miejscu Izabela Wilk z Dąbrówki. Podium u chłopców zdominowali zawodnicy SP-2 – Dominik Dźwigała i trzeci Maciej Skrajny. Na miejscu drugim uplasował się Paweł Krupiński z SP-6. Puchar przechodni wypływała Dabrówka. Nagrody wręczali dyrektorzy szkół Sławomir Domański i Tomasz Ciechański oraz organizator i fundator nagród – Robert Smuga.

Numer: 2011 26   Autor: (jaz)