Sporty walki

Na przełomie 11 i 12 grudnia w Warszawie odbył się turniej mistrzów karate gosoku-ryu. Turniej zorganizowany został z okazji 40-lecia w sztukach walki – shihana Tomasza Piotrkowicza, lidera i prekursora tego stylu w Polsce

Bezpieczne karate

Sporty walki / Bezpieczne karate

Rywalizacja sportowa zgromadziła blisko 120 zawodników, z czego najliczniejszą obsadę stanowiły dzieci. Rywalizacja przebiegała w konkurencjach: kumite (walk sportowych), chanbara (walki imitacjami tradycyjnych broni japońskich), kata (form japońskich) i eksperymentalnie amatorskie mma/submission-fighting (zapasy-kubojitsu)
Wśród grona startujących zawodników swoje miejsce znaleźli również reprezentanci Mazowieckiego Centrum Tang Soo Do z sekcji „Ronin TSD Stanisławów”. 6-osobowy team tej drużyny wywalczył 3 medale: 1 srebrny i 2 koloru brązowego.
Świetny występ odnotował debiutujący młodziutki Jakub Świątek, który po 3 kolejnych wygranych walkach w kumite, uległ dopiero w walce finałowej o złoty medal turnieju, plasując się na 2 miejscu swojej kategorii wiekowej.
Brązowy medal w kumite to wynik startu Damian Buczka, który w walkach eliminacyjnych eksperymentował z widowiskowymi technikami, a w starciu o medal pokonał klubowego kolegę Krzysztofa Gryza.
Trzeci medal do kolekcji dorzucił Kamil Zgódka, wygrywając w repasażach walkę o brąz w konkurencji chanbara : Nito (walka na dwa miecze).
Mniej szczęścia mieli Kamil Pasik i Szymon Szulc oraz wspomniany już Krzysztof Gryz, którym mimo wygranych walk w obu konkurencjach nie udało się przejść eliminacyjnego sita. Niemniej jednak zdobyli doświadczenie w nieznanych im konkurencjach.
Trener Kesler podsumowuje, że nie był to głośny i reklamowany turniej, ale odbył się w zdrowej sportowej atmosferze, a zawodnicy ze Stanisławowa odnieśli kolejne sukcesy zapisując je dla barw Polskiej Federacji Tang Soo Do i swego macierzystego klubu i sekcji.

Numer: 2010 52   Autor: (jaz)