Powiat niepełnosprawnych

Ideą organizacji spotkań integracyjnych jest propagowanie i wspieranie inicjatyw na rzecz osób niepełnosprawnych z terenu powiatu mińskiego. Dzięki zaś aktywizacji ruchowej można uzyskać wyższy stopień ich dojrzałości osobistej, społecznej i zawodowej. Poza tym aktywna integracja z niepełnosprawnymi intelektualnie zwiększa naszą świadomość i wiedzę o możliwościach osób mniej sprawnych, co nastąpiło już dziewiąty raz w Siennicy

Sprawna Sigma

Powiat niepełnosprawnych / Sprawna Sigma

Właśnie 10 września 2010 roku po raz kolejny Zespół Szkół im. Gnoińskich w Siennicy gościł uczestników IX powiatowych spotkań integracyjnych osób niepełnosprawnych. Organizatorem było stowarzyszenie SIGMA działające przy DPS w Kątach przy współudziale starosty mińskiego, wójta gminy Siennica oraz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Mińsku. Uroczystego otwarcia imprezy dokonał wicestarosta Krzysztof Michalik z wójtem Grzegorzem Zielińskim oraz prezeską Sigmy – Ewą Duszczyk.
Było kogo witać, bo na boisku zespołu szkół zgromadzili się mieszkańcy domów pomocy społecznej z powiatu mińskiego, uczniowie klas integracyjnych ze szkół podstawowych w Starogrodzie i Żakowie, wychowankowie z Ignacowa, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Mińsku, Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Siennicy, Warsztatów Terapii Zajęciowej mińskiego Caritas oraz Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Mińsku Mazowieckim z licznymi opiekunami.
Program festynu przygotowany został z myślą o autentycznej integracji sprawnych i mniej sprawnych mieszkańców naszego powiatu. Uczestnicy mogli wziąć udział w tanecznych zabawach integracyjnych prowadzonych przez Ewelinę Kaskę-Łobodowską oraz konkurencjach sportowych przygotowanych przez Małgorzatę Kieller. Entuzjazm wzbudziły występy iluzjonisty, bractwa rycerskiego, tańce pod sceną i wspólne malowanie obrazu na płótnie. Największym zainteresowaniem jednak cieszył się pokaz wizażu Ewy Kifert, która skupiła wokół siebie żeńską cześć uczestników imprezy. Rozegrano także nietypową konkurencję siłową – przeciąganie liny pomiędzy drużynami złożonymi z podopiecznych i opiekunów, w której zwyciężyła drużyna opiekunów. Nie zabrakło poczęstunku (w tym grilla obsługiwanego przez kąckich kucharzy) i nagród dla zwycięzców licznych konkursów.
Tegoroczna edycja spotkań została dofinansowana także ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Numer: 2010 39   Autor: (jaz)





Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *