Mińsk MazowieckiMińsk Mazowiecki sportowy

Mińscy karatecy słyną z tego, że z każdych zawodów sportowych wracają z tarczą. Tak było i tym razem. W Różanie 24 marca w Mistrzostwach Mazowsza Kadetów, Młodzików i Juniorów Młodszych 8 zawodników mińskiego Klub Karate Kyokushin walczyło z ponad 120 karateków z całego województwa.

Sukcesy karateków

Mińsk Mazowiecki sportowy / Sukcesy karateków

Mińszczanie zdobyli w różnych kategoriach dwa pierwsze miejsca, jedno drugie i jedno trzecie. Iza Lubaszka zajęła pierwsze miejsce w kumite, w kategorii kadetów-dziewcząt w wadze do 55 kg. Iza startowała również w tej kategorii w kata, przechodząc do tury finałowej. Wojtek Woronowicz zdobył pierwsze miejsce w kumite, w kategorii kadeci-chłopcy w wadze do 55 kg. W walkach eliminacyjnych wykazał bardzo dobre opanowanie techniki mawashi geri jodan, co w połączeniu z wolą walki, umiejętnością poruszania się na macie pozwoliło na osiągnięcie sukcesu w zawodach.

Kolejną triumfatorką była Weronika Parol, która zajęła drugie miejsce w kumite, w kategorii młodzików-dziewcząt w wadze do 45 kg. Medalistą został też Adrian Juszczak, który wywalczył brąz w kategorii junior starszy w wadze do 80 kg.

Wszystkim uczestnikom mistrzostw gratulujemy odwagi, umiejętnościi życzymy kolejnych sukcesów. Tych, którzy chcieliby się naocznie przekonać o umiejętnościach mińskich karateków zapraszamy na IV Turniej o Puchar MKK pod patronatem burmistrza Marcina Jakubowskiego, który odbędzie się już w najbliższą  niedzielę, 14 kwietnia. Szczegóły na www.mkkk.pl.

Numer: 15   Autor: (red)