Wójt gminy Dobre Tadeusz Gałązka nie tak wyobrażał sobie poniedziałkowe spotkanie wigilijne. Od początku miało być kolorowo i wesoło za sprawą zespołu Bez Nazwy, który w tym roku zwyciężył w powiatowym Korowodzie Kolędowym. Niestety, kruchość ludzkiego życia po raz kolejny dała o sobie znać.

Krucha wigilia

Krucha wigilia

Rankiem wpłynęła wiadomość, że zmarł Marek Widz, czyli wokalna podpora wspomnianego zespołu. Doskonale znany lokalnej społeczności m.in. z pracy w dobrzańskim kościele i Gminnym Ośrodku Kultury. Jeszcze raz uświadomiliśmy sobie, jak niewiele mogą znaczyć ludzkie plany. Przecież poprzedniego wieczora dogadywał z wójtem wszelkie szczegóły występu.
Życie trwa jednak dalej, więc po skończonej sesji wójt Gałązka zaprosił wszystkich do pobliskiej Marcelowej Chaty. Tam tradycyjnie podzielono się  opłatkiem, zaś księża Grzegorz Chojnicki i Michał Skierkowski poprowadzili modlitwy, nie zapominając o zmarłym organiście. Natomiast wójt Tadeusz Gałązka złożył licznie zebranym życzenia, a także przeprosił za wszystko, czym mogli w mijającym roku poczuć się urażeni mieszkańcy. Boże Narodzenie to czas  wybaczenia i zgody, więc powinniśmy przeżyć je bez zadr w sercu. Po spożytym posiłku przyszedł także czas na kolędowanie.

Numer: 51/52 (1054/1055) 2017   Autor: (łk)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *