Mińsk MazowieckiMińsk Mazowiecki sportowy

Trzeci turniej badmintona, tegorocznego cyklu GRAND PRIX, organizowany przez MOSiR został przeprowadzony 13 stycznia w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 z udziałem blisko 50 uczestników czterech kategorii.

Trzeci badminton

Mińsk Mazowiecki sportowy / Trzeci badminton

Zwycięzca kategorii OPEN – Wojciech Piątek napotkał opór jedynie w półfinale, w którym pokonał po zaciętej walce Nikodema Kowalskiego w setach; 15-13, 15-17, 15-13. W pojedynku finałowym Piątek wygrał z Michałem Lipcem: 15-7, 15-10, który w półfinale zwyciężył Artura Brzeszczyńskiego: 15-17, 15-6, 15-8.

Mocno obsadzona też kategoria kobiet, gdzie w stawce 14 zawodniczek najlepszą okazała się tegoroczna debiutantka – Beata Kowalczyk, wygrywając w finale z Ewą Gierat: 15-9, 15-13. Zwraca uwagę aktywność grupki badmintonistek z Mrozów pod wodzą opiekuna – Pawła Bielińskiego.

W młodszych kategoriach supremację potwierdzili dotychczasowi liderzy – Kasia Wróblewska i Michał Such. Kolejność czołówki w poszczególnych kategoriach przedstawia się następująco:
OPEN 1. Wojciech Piątek, 2.Michał Lipiec, 3.Nikodem Kowalski, 4. Artur Brzeszczyński, 5. Arkadiusz Cudny, Krystian Kielan, 7.Konrad Parzyszek, Cezary Woźnica.
KOBIETY 1. Beata Kowalczyk, 2. Ewa Gierat, 3.Monika Łepkowska, 4. Maryla Szopa.
MŁODZICY 1. Kasia Wróblewska, 2. Damian Burawski, 3. Mateusz Całka, 4. Adrian Gocman.
SKRZATY 1. Michał Such, 2.Wiktor Wojnarski, 3.Kacper Piątek, 4.Mateusz Gańko.

Numer: 4 (799) 2013   Autor: (jaz)