Z okazji Święta Niepodległości w Rembertowie rozegrano XX Turniej Judo Dzieci i Młodzików. W zawodach uczestniczyli sportowcy z całej Polski, a także reprezentanci Białorusi.

Dla Niepodległej

Nie mogło też zabraknąć zawodników UKS Judo KONTRA z Mińska. Zdobyli oni 4 medale w kategorii młodziczek i młodzików. Srebrne medale wywalczyły Aleksandra Polkowska (waga 44 kg), Dominika Adamczyk (waga 57 kg) oraz Wiktoria Zalewska (waga 63 kg). Brązowy medal zdobył natomiast Patryk Pszonka (waga 73 kg). Wcześniej zawodnicy UKS Judo Kontra wystartowali w Memoriale Józefa Wiśniewskiego w Bytomiu. Był to zarazem Otwarty Puchar Polski Juniorów Młodszych i Juniorek Młodszych w judo. Podopieczne klubu zdobyły 2 medale. W kategorii wagowej 52 kg Katarzyna Przyczyna wywalczyła srebrny medal, a w kategorii 44 kg Aleksandra Polkowska zdobyła brąz.

Numer: 47 (946) 2015   Autor: (łk)