W Siedlcach grupa gimnazjalistów reprezentowała mińskie GiLO w dwuboju nowoczesnym dziewcząt i chłopców. Były to zawody regionialne rozgrywane w ramach XVII Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej Siedlce 2015. Dwubój nowoczesny obejmuje pływanie (100 m stylem dowolnym) i bieg (1000 m).

Sportowi gimnazjaliści

Dziewczęta w składzie: Joanna Chabrowska, Maria Kuca, Sylwia Stupnicka (wszystkie z klasy IIcg) i Aleksandra Radomińska (Ibg) wywalczyły drużynowo trzecie miejsce spośród 8 startujących drużyn (4 drużyny z Siedlec, 3 drużyny z Mińska Mazowieckiego i 1 z Sokołowa Podlaskiego). W klasyfikacji indywidualnej Aleksandra Radomińska zajęła drugie miejsce, a Sylwia Stupnicka trzecie.
Chłopcy w składzie: Mikołaj Komorek i Mikołaj Kupidura (IIIcg), Piotr Łuszczyk (Ibg) i Antoni Olszewski (Icg) wywalczyli pierwsze miejsce, co zapewniło im awans do zawodów finałowych. Pokonali 12 zespołów z Siedlec (6 drużyn), Mińska Mazowieckiego (4 drużyny) i Sokołowa Podlaskiego. W klasyfikacji indywidualnej Mikołaj Kupidura zajął pierwsze miejsce, a Mikołaj Komorek uplasował się na drugim stopniu podium.

Numer: 21 (920) 2015   Autor: (łk)