Ośmiu młodych judoków z UKS Judo KONTRA wystartowało w Otwartych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego. Toczyli boje 15 maja w urokliwym Zamościu, gdzie przyjechało ponad 200 zawodników z 11 klubów.

Złoty Zamość

W gronie młodzików wyróżnił się Piotr Marczak, który w wadze 60 kg wywalczył złoty medal. Wśród dzieci starszych zwyciężył Yevhenii Pylaiev (55 kg), a Stanisław Nowik (50 kg) był piąty.
Dwa złote krążki uzyskali startujący w grupie dzieci młodszych. Byli to Artur Girndt (42 kg) i Aleksandr Alekseevich (50 kg), natomiast Jan Nowik (35 kg) zakończył zawody ze srebrem. W kategorii funny judo Dawid Świątek (25 kg) stanął na najwyższym stopniu podium, a Kamil Girndt (29 kg) zajął drugie miejsce.
Wcześniej, 7 maja, mińscy sportowcy pojechali do Zielonki na Interational Judo Tournament in Poland SAME JUDO CUP VI. Świetnie spisał się tam Orest Lozitskyi, który wywalczył brązowy medal w kategorii młodzików w wadze 73 kg.

Numer: 21/22 (1284/1285) 2022   Autor: (łk)