Powiat mińskiPowiat miński piłkarski

Zakończyły się dogrywki między najlepszymi drużynami w IV lidze, a zaraz po nich piłkarze wrócili do rozgrywek pucharowych. Emocji nie było jednak wiele, bo tylko Płomień Dębe Wielkie miał okazję do powalczenia na boisku o awans do 1/4 rozgrywek…

Płomień bez pucharu

Powiat miński piłkarski / Płomień bez pucharu

Po ligowych dogrywkach Mazovia zakończyła sezon na trzecim miejscu. Udało jej się zwyciężyć tylko w jednym z trzech meczów, co wystarczyło jednak do awansu z piątej lokaty. W ostatnim spotkaniu, w którym rywalem był Drukarz Warszawa, mińszczanie przegrali 1:2. Wszystkie bramki należały do gości, którzy zaliczyli też trafienie samobójcze. Graczom i trenerom Mazovii doskwierał po meczu niedosyt, bo byli nastawieni na walkę o zwycięstwo. Warto dodać, że Drukarz zagrał w barażach o III ligę, gdzie uległ Błoniance. Natomiast Victoria Sulejówek ostatecznie uplasowała się na czwartym miejscu. Przegrała dwa mecze, zaś trzeci został odwołany ze względu na rezygnację Radomiaka II Radom.

Długo oczekiwana I runda mazowieckiego pucharu polski zapowiadała się znakomicie. Mazovia miała podejmować rezerwy warszawskiej Legii, Victoria zagrać z Polonią Warszawa, a dębski Płomień z Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Ostatecznie mińszczanie i sulejówczanie awansowali po tym, jak rywale wycofali się z rozgrywek. Grali jedynie dębianie, którzy w Karczewie podejmowali grodziszczan. Zwycięstwo z III-ligowcem było dla Płomienia bardzo trudne, choć sam początek meczu zapowiadał coś innego. Już pierwsza akcja Płomiennych przyniosła im bramkę, której autorem był Głuchowski. Niestety, już chwilę później rywale wyrównali, a później zyskiwali coraz większą przewagę, potwierdzaną golami. Do przerwy było 3:1 dla Pogoni, a później grodziszczanie dołożyli kolejne trzy trafienia. Płomieniowi udało się jeszcze raz umieścić piłkę w siatce za sprawą Laskowskiego, lecz tego dnia byli drużyną słabszą.

Kolejna runda pucharu zaplanowana jest na 4 lipca. Wśród rywalizujących o awans do półfinałów będą Mazovia i Victoria. Mińska ekipa zmierzy się z IV-ligowym Oskarem Przysucha, zaś sulejówczanie podejmą III-ligowca – Ursusa Warszawa, z którym rywalizowali w ramach rozgrywek ligowych w sezonie 2018/2019. Wtedy udało im się jeden z meczy wygrać, a drugi minimalnie przegrali, co może napawać optymizmem kibiców Victorii.

Numer: 27/28 (1187/1188) 2020   Autor: (łk)