Powiat mińskiPowiat miński piłkarski

Ostatni weekend przed wiosennym startem IV ligi i okręgówki przebiegł na intensywnych przygotowaniach. Ważne będą wyniki w pierwszych kolejkach, ale rezultaty niedawnych spotkań sparingowych mogą napawać optymizmem kibiców z powiatu mińskiego…

Szanse na awanse

Powiat miński piłkarski / Szanse na awanse

Mińska Mazowieckiego Mazovia miała grać z Raszynem na własnym boisku, ale w ostatniej chwili spotkanie zostało przeniesione do Warszawy. Na stołecznym Targówku mińszczanie pokazali się z bardzo dobrej strony i pokonali IV-ligowców 5:2. Dwa trafienia zaliczył Romanov, swoje dołożyli też Wocial, Nojszewski oraz Zatorski. Zwiastuje to dobrą formę najważniejszych snajperów Mazy przed rundą wiosenną.

Natomiast Victoria Sulejówek pokonała u siebie warszawską Escolę 2:1. Dwa gole dla gospodarzy padły jeszcze w pierwszej połowie meczu, a ich autorem był Bartłomiej Szulim. Sulejówczanie mieli szansę na podwyższenie wyniku, ale trzecia bramka spotkania należała do gości, którzy kwadrans przed ostatnim gwizdkiem wykorzystali rzut karny.

Również rezerwy Mazovii i Victorii zakończyły przygotowania do wiosny w okręgówce zwycięstwami. Mińszczanie poradzili sobie z A-klasowym Vulcanem Wólka Mlądzka 3:0, a sulejówczanie pokonali siennicki Fenix 4:0. Na ich tle fatalnie wypadają sienniczanie, dla których to była kolejna już wysoka porażka w okresie przygotowawczym.

Vicoria Kałuszyn rozegrała w Jadowie dwa 45-minutowe sparingi. W pierwszym pokonała 5:0 Jutrzenkę Cegłów, a w drugim przegrała 0:3 z LKS Ostrówek. Była to okazja dla trenera kałuszynian do sprawdzenia ostatnich ustawień i taktyk przed wznowieniem rozgrywek ligowych, z czego chętnie skorzystał.

Jednym z faworytów do awansu jest Tygrys Huta Mińska, który zakończył przygotowania kontrowersyjnym meczem z MKS Mielnik. Hucianie wprawdzie wygrali 2:1, ale sędzia zdecydował się przerwać kilka minut przed końcem spotkanie ze względu na nerwowe zachowanie trenera gości.

Płomień Dębe Wielkie wygrał 3:2 z Promnikiem Łaskarzew. Było to kolejne zwycięstwa sparingowe, które nastraja optymizmem lokalnych kibiców, którym dębscy gracze jesienią ufundowali istną huśtawkę nastrojów.

Mazovia musi poczekać tydzień dłużej na swój pierwszy mecz w II rundzie. Wszystko ze względu na wycofanie się z rozgrywek Korony Ostrołęka, z którą mińszczanie mieli zagrać pierwsze spotkanie. Pierwszym rywalem Mazovii po przerwie będzie więc Świt Staroźreby.

Obie drużyny Victorii Sulejówek pojadą w najbliższy weekend do Karczewa. Pierwsza ekipa zagra w sobotę, a druga w niedzielę. W obydwu przypadkach rywalem będzie Mazur Karczew. Na wyjeździe zagrają też Victoria Kałuszyn, Płomień Dębe Wielkie i Fenix Siennica. Pierwsi zmierzą się z Hutnikiem Huta Czechy, drudzy z Wilgą Miastków Kościelny, a sienniczanie pojadą do Mińska, by zagrać z rezerwami Mazovii. Natomiast Tygrys Huta Mińska Mazowieckiego podejmie u siebie Wektrę Zbuczyn.

Numer: 11 (1171) 2020   Autor: (łk)