Zawodnicy UKS Judo Kontra intensywnie spędzili końcówkę listopada. W przedostatnią sobotę i ostatnią niedzielę miesiąca odwiedzili Józefów i Oleśnicę, a tydzień później pojechali do Skierniewic.

Prężny listopad

W Józefowie trwał turniej dzieci Kuźnia Młodych Talentów, gdzie Piotr Marczak wywalczył trzecie miejsce w kategorii wagowej do 46 kg, rocznik 2006-2007. Dzień później dwie zawodniczki UKS Judo KONTRA uczestniczyły w Otwartym Pucharze Polski Juniorek w Oleśnicy pn. International Oleśnica Championships 2019. W zawodach startowały reprezentacje Czech, Holandii, Ukrainy, Kanady, Lichtensteinu i Polski. Aleksandra Polkowska zdobyła brązowy medal w kategorii 48 kg, a Wiktoria Zalewska w kategorii wagowej 63 kg uplasowała się na IX miejscu.

Pięciu reprezentantów klubu uczestniczyło w Ogólnopolskim Turnieju Judo Dzieci o Puchar Banku Spółdzielczego w Skierniewicach. W zawodach startowało ok. 300 zawodniczek i zawodników z całego kraju. Złoty medal i puchar w kategorii U-12 zdobył Ignacy Kozłowski (waga 33 kg). Srebro w kategorii U-10 wywalczył Karol Kozłowski (waga 28 kg), a brąz w wadze 28 kg uzyskał jego brat bliźniak Antoni. Trzecie lokaty w tej samej kategorii wiekowej zdobyli też Artur Girndt (waga 32 kg) i Tymon Samulik (waga 38 kg).

Numer: 49 (1157) 2019   Autor: (łk)