Mińsk MazowieckiMińsk Mazowiecki walecznych

Niedziela, 10 listopada, obfitowała w sukcesy młodzieżowców z Klubu Walki Grappler. Odnotowano zwycięstwa na najważniejszej imprezie jiu-jitsu – XV Mistrzostwach Polski BJJ, które zostały zorganizowane w Katowicach. Na 10 matach pojawiło się prawie 1800 zawodników i zawodniczek z całej Polski…

Obfita niedziela

Mińsk Mazowiecki walecznych / Obfita niedziela

Na zawodach świetnie zaprezentowały się zawodniczki Grapplera – Wiktoria Klepacka oraz Julia Paździoch. Pierwsza z nich w kategorii junior młodszy dziewczyny – 61 kg wywalczyła brązowy medal, a druga, startująca w kategorii juniorzy – 60,5 kg, dopiero w finałowej walce uległa bardziej doświadczonej zawodniczce i tym samym uplasowała się na drugim miejscu. W mistrzostwach w kategorii master +100,5 kg wziął udział także trener Klubu Walki Grappler Marcin Frankiewicz. Ostatecznie zdobył on także srebrny medal.

Druga reprezentacja mińskiego Klubu Walki Grappler pod opieką Kamila Ambroża udała się na Mistrzostwa Polski MMA – imprezę od lat organizowaną w Sochaczewie. Zgromadziło się na niej ponad 400 miłośników tego sportu. Pierwszy z mińskich zawodników, Patryk Czapski, uległ w walce swojemu przeciwnikowi, choć był naprawdę bliski zwycięstwa. Kolejny zawodnik – Kuba Piekut, po dwóch wygranych walkach stoczył trzecią, w której znokautował swojego rywala, jednakże został ostatecznie zdyskwalifikowany – zdaniem klubowiczów niesłusznie – za faul na swoim przeciwniku. W tej sprawie został ogłoszony oficjalny protest, a Kuba zajął czwartą lokatę. Trzeci z reprezentantów Grapplera, Dominik Wocial, w kategorii kadet – 77 kg, stoczył trzy pojedynki w oktagonie, dwa spektakularnie wygrywając przez poddanie i nokaut rywala. Tym samym zdobył trzecie miejsce na podium i brązowy medal Mistrzostw Polski.

Numer: 47 (1155) 2019