Powiat mińskiPowiat miński tenisowy

W ostatnią sobotę października rozegrana została trzecia odsłona z cyklu powiatowych turniejów w tenisie stołowym. W Dębem Wielkim Wielkim zjawiło się blisko 70 zawodników z różnych części powiatu mińskiego, którzy jak zwykle zamierzali powalczyć o medale i puchary

Zmiany przy stołach

Powiat miński tenisowy / Zmiany przy stołach

Organizatorem było Stowarzyszenie Sport4Kids przy wsparciu dębskiego GOSiR. Katarzyna Gańko, instruktorka w lokalnej sekcji tenisa stołowego oraz radna powiatowa była głównym sędzią zawodów, a turniej koordynował Rafał Wtulich – dyrektor GOSiR. Gry toczyły się równolegle na 12 stołach w 6 kategoriach.

W sobotnim turnieju emocji nie brakowało, nastąpiły przetasowania na podium i pojawiło się kilka niespodzianek. Wśród dzieci triumfował Hubert Dybikowski. W kategorii chłopców ze szkół podstawowych z klas IV-VI na najwyższym stopniu podium stanął Krzysztof Kowalski, a Oliwia Zawadka zdobyła złoto wśród dziewcząt urodzonych w latach 2007-2009.

Michał Kowalski nie dał cienia szansy rywalom i to on zgarnął złoty medal wśród młodzieżowców. Sobotni start potwierdził też wysoką formę Katarzyny Purgał, która bez większych przeszkód została pierwszą rakietą wśród zawodniczek w wieku 13-15 lat.

Kolejny puchar do kolekcji zdobyła również Agata Kwiatkowska, triumfując w kategorii open kobiet. Natomiast wśród mężczyzn lokatę numer jeden wywalczył Artur Kasprzak z Mińska Mazowieckiego.

Siedmioletnia Wiktoria Czyżowska dostała statuetkę dla najmłodszej zawodniczki. Nagrodę dla najstarszego gracza otrzymał natomiast Bogdan Jurkowski (rocznik 1968).

Zwycięzcom trofea wręczali dyrektor Rafał Wtulich oraz radna Katarzyna Gańko. Nagrody zostały zakupione ze środków powiatu mińskiego oraz dębskiego GOSiR.

Numer: 46 (1154) 2019   Autor: (łk)