Ligi juniorów

Jeszcze w tym sezonie juniorzy meczu nie przegrali, a bilans bramkowy mają tak imponujący, że wystarczyłoby go na kilka tabel. W niedzielę 9 października zagrali z niepokonaną dotychczas drużyną OSiR Sokołów Podlaski. Spotkanie liderów juniorskiej tabeli ściągnęło na stadion trochę kibiców i… cały zarząd Mazovii z prezesem Piotrem Siankowskim na czele

Skwaszone Podlasie

W pierwszych minutach obydwa zespoły prowadziły bój rozpoznawczy. Podlasianie próbowali uwikłać mińszczan w pojedynki. Podopieczni Kazimierza Płochockiego ich unikali prowadząc prostą i skuteczną grę długimi podaniami. W 11' strzelili i było 1:0, a zaraz potem groźna kontra sokołowian, którzy nie strzelili gola w 100-procentowej sytuacji. To się zemściło - gospodarze powtórzyli manewr z długimi podaniami podwyższając w 13' na 2:0. Druga minuta drugiej połowy - to piękne zagranie na pole bramkowe sokołowian i bramkarz nie miał nic do powiedzenia - 3:0. W kilkanaście minut później znowu bramkarz OSiR-u został wymanewrowany i Mazovia prowadziła 4:0. Prosta taktyka okazała się skuteczna, ale szybkie tempo gry poparte wielką wolą walki zmęczyło mińskich piłkarzy. Sokołowianie szli coraz odważniej do przodu stwarzając zamieszanie na przedpolu bramki mazoviaków. Ostatni kwadrans gry należał do podlasian.
W odstępie kilku minut strzelili dwie bramki ustalając wynik meczu na 4:2. To było wszystko, co sokołowianie mogli w tym meczu pokazać, choć porównując wzrost i wagę zawodników obu drużyn, goście powinni mecz wygrać w cuglach. Niepocieszeni i ze skwaszonymi minami wracali do domu, a naszym juniorom humoru nie brakowało, zwłaszcza że koledzy ze starszej drużyny pod wodzą Tomasza Płochockiego pokonali na wyjeździe Legionovię 8:6 i też mają szansę wygrać swoją ligę.
Jak mówi kierownik drużyny - klan Płochockich zaczyna w Mińsku Mazowieckim dominować i cieszy się wielkim autorytetem wśród młodzieży.
Mazovia-MOSiR - OSiR Sokołów Podlaski 4:2 (2:0). Bramki: Adrian Galik (1) i Daniel Sasimowski (3). Skład: Robert Przyborowski - Artur Usarek, Kamil Endzel, Maciej Brański, Robert Osiński - Adrian Galik (kapitan), Tomasz Możdżonek, Kamil Ostrowski, Krzysztof Wieczorek - Adrian Czmoch i Daniel Sasimowski. Rezerwa: Bartłomiej Śluzek, Szymon Chomicz, Piotr Markowski, Jakub Popławski, Ryszard Piwek, Daniel Sulej i Przemysław Zuchowicz.

Numer: 2005 42   Autor: (jot)