Mińscy szachiści

Nie dla wszystkich letnia pora oznacza odpoczynek. Bardzo pracowite wakacje mieli mińscy szachiści, którzy dzielnie walczyli w aż 15 turniejach, oraz stanęli w szachowe szranki podczas kolonii

Wakacje bez przerwy

Mińscy szachiści / Wakacje bez przerwy

Sportowy maraton szachiści znad Srebrnej rozpoczęli od turnieju Pierwsza Szansa w Łazach. W kategorii juniorów do 11 lat Damian Koseski zajął 5 miejsce. W tym samym czasie i miejscu rozegrany został VI Międzynarodowy Festiwal Szachowy „Mieleńska Perła Bałtyku”, który dał zawodnikom możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w aż 3 turniejach. W grupie B wystartowała Pola Parol i Jakub Suliborski, a w grupie C – Kamila Koseska, która zajęła V miejsce i II w kategorii dziewcząt. W kilka dni później w Łazach szóstka mińszczan odpoczywała na koloniach, zaliczając dwa turnieje. W pierwszych zawodach w grupie 1600-1800 pkt  Paweł Dębała zajął 4. lokatę, Damian Koseski był 10, a Arkadiusz Abramowski – 12. W grupie 1400 Kamila Koseska zajęła III miejsce, Bartosz Brześkiewicz zdobył 9. lokatę, a Krzysztof Kwiatkowski – 20. W ostatniej grupie Tomasz Brześkiewicz uplasował się na 13. miejscu.
Po krótkim odpoczynku najlepsi juniorzy wzięli udział w mistrzostwach Polski w szachach szybkich i błyskawicznych. Tylko Pola przywiozła medal – brązowy.
W czasie wakacji również mińszczanie mogli zobaczyć naszych szachistów w akcji. Najpierw podczas festynu MlekoWitaj w błyskawicznym turnieju szachowym, w którym wygrał Robert Brewczyński, wyprzedzając Marcina Zychowicza i Pawła Dębałę. Następnie mińscy zawodnicy urządzili szachowy pokaz podczas pikniku MOSiR-u. Również można było ich zobaczyć na festiwalu Himilsbacha. W rozgrywanym tam błyskawicznym turnieju szachowym zwyciężył Jakub Suliborski przed Sławomirem Izdebskim i Arturem Suliborskim.
Kolejne zmagania mińskich szachistów będzie można podziwiać w najbliższy weekend podczas mistrzostw Mińska Mazowieckiego w pałacu.

Numer: 2010 37   Autor: (jk)