Na mińskich kortach

Koniec sezonu na kortach MOSiR obfituje w interesujące wydarzenia turniejowe. W finale turnieju MASTERS dla ósemki najlepszych w tym sezonie po zaciętej walce Wojciech Piątek pokonał Karola Zawadkę 6:3, 5:7, 6:4.

Powrót mistrza

Na mińskich kortach / Powrót mistrza

Prezes MMTT uzyskał wysoką formę na koniec sezonu i zrewanżował się młodziutkiemu Karolowi za porażkę w finale mistrzostw powiatu. Należy jednak przypomnieć, że, powrót dawnego mistrza mińskich kortów nastąpił pod nieobecność liderów tegorocznej klasyfikacji GRAND PRIX – Rafała Słodownika i Stefana Bennefoux.
W niedzielę dokończono również turniej dla oldboyów, w którym zmierzyło się ponad 20 panów, głównie grubo po czterdziestce. Tą rywalizację wygrał prawdziwy weteran mińskich kortów – Krzysztof „Marcinez” Marcinkowski, zwyciężając w nerwowym i trochę kontrowersyjnym finale Cezarego Słodownika.
Dzień wcześniej w piękne sobotnie popołudnie z inicjatywy dyrektora MOSiR rozegrano I turniej VIPów w tenisie ziemnym. Zarówno rywalizacja VIPów w tenisie stołowym jak i obecność ich na wielu innych imprezach sportowych organizowanych przez MOSiR ma na celu zbliżenie radnych, przedstawicieli władzy, przedsiębiorców do idei popularyzacji sportu i rekreacji w naszym mieście.
Termin pierwszego spotkania na kortach z różnych względów okazał się niezbyt fortunny, ale i tak gościli 11 zawodników. W grupie dyrektorów i radnych nie mających na co dzień możliwości treningu zwyciężył Mirosław Krusiewicz przed Krzysztofem Kulką, natomiast wśród bardziej zaawansowanych Darek Kalinowski pokonał w finale Wojtka Piątka, a kolejne miejsca zdobyli  Cezary Słodownik,  Michał Królak, Jacek Jarzębski i Dariusz Wojdak.

Numer: 2009 40   Autor: (jaz)