Szachy w Mińsku

W dniach 12-13 września w Miejskich Ośrodku Sportu i Rekreacji odbyły się Mistrzostwa Mińska Mazowieckiego w Szachach.Turniej był rozgrywany systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, tempem 60 minut.Na starcie stanęło 32 zawodników. W ciągu dwóch dni rozegrano w sumie 99 partii

Mistrz Brewczyński

Szachy w Mińsku / Mistrz Brewczyński

Walka o zwycięstwo toczyła się do ostatniej rundy. Ostatecznie czempionat wywalczył Robert Brewczyński (6 punktów) wyprzedając Artura Suliborskiego (5,5 p) i Jakuba Suliborskiego (5 p.). W kategorii juniorów triumfował Artur Suliborski. Drugie miejsce zajął jego brat Jakub, a trzecie Mateusz Izdebski. W kategorii juniorów młodszych zwyciężył Damian Koseski, wyprzedzając Pawła Dębałę i Mateusza Nowickiego. Tytuł mistrzyni Mińska Mazowieckiego wywalczyła Katarzyna Bartnicka, wyprzedzając Katarzynę Kudwiczuk i Kamilę Koseską.
Puchary, medale i dyplomy zwycięzcom wręczał dyrektor Robert Smuga. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali nagrody i upominki, który zostały ufundowane przez Mińskie Towarzystwo Szachowe, Miejski Dom Kultury, firmę Dekonta, sklep rowerowy Dolata i sponsorów indywidualnych.
Słowa uznania należą się też Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji za bardzo dobrą organizację imprezy i zapewnienie szachistom dobrych warunków do gry.

Numer: 2009 39   Autor: (jaz)