Cykliści w Józefowie

11-sta edycja cyklu Mazovia MTB Marathon organizowana w mazowieckich lasach po raz kolejny przyniosła wiele emocji i sportowych wrażeń, a dobry występ  mińskich kolarzy - medale dla najlepszych

Maraton w piachu

Cykliści w Józefowie / Maraton w piachu

W niedzielę 6 września w Józefowie koło Warszawy blisko 1200 uczestników stanęło na stracie kolejnego wyścigu mtb organizowanego przez grupę Cezarego Zamany. Wielu mogłoby powątpiewać w możliwość wykreowania atrakcyjnej trasy dla kolarzy górskich w  mazowieckich lasach. To jednak mylne rozumowanie. Organizatorzy wytyczyli trzy dystanse o różnych długościach i wymaganiach technicznych.  Najłatwiejsza (hobby) liczyła 12 km, bardziej wymagająca (mega) – 44 km i najdłuższa (giga) – 78 km. Przygotowane trasy to kwintesencja kolarstwa mtb na Mazowszu. Maraton na całej długości przebiegał przez leśne dukty. Obfitował w wiele krótkich, często piaszczystych, bardzo wymagających podjazdów i stromych, niebezpiecznych zjazdów. Trasa poprowadzona była wąskimi, bardzo krętymi ścieżkami, co momentami stwarzało wrażenie pokonywania slalomu między rosnącymi drzewami. Wystające korzenie i duże łachy piachu wymagały opanowania najwyższych technik jazdy rowerem.
Na arcyciekawej trasie mińskie Dynamo, które niemal w 100% frekwencji zjawiło się na wyścigu, najlepiej pojechali: wśród seniorów na dystansie giga Jacek Tomkiewicz i Krzysiek Piętka, którzy w swoich kategoriach wiekowych zajęli odpowiednio 2 i 3 miejsce, a na mega ponownie bracia Łukasz i Rafał Ponikowscy. W gronie juniorów i młodszych zawodników złoty medal wywalczył Maciek Proniewicz, natomiast Natalia Kurdej i Kamil Borucki zajęli trzecie miejsca w swoich kategoriach wiekowych.
Drużynowo Dynamo wywalczyła 6 lokatę i obecnie zajmuje 7 miejsce w klasyfikacji generalnej Mazovii. Rodzina państwa Ponikowskich ponownie zajęła 2 miejsce w klasyfikacji rodzinnej i tym samym umocniła swoje miejsce w klasyfikacji generalnej.
Tymczasem po udanym występie w Wałbrzychu w Górskich Mistrzostwach Polski na szosie 30 sierpnia, Paweł Tomkiewicz zaliczył świetny występ w Mistrzostwach Warszawy  ze startu wspólnego. Na warszawskim Służewcu, zdobył pierwsze miejsce. W sezonie 2009 Paweł startuje równolegle w zawodach MTB jak i w wyścigach szosowych w których spisuje się coraz lepiej.

Numer: 2009 37   Autor: (jaz)