Kolarze w Szydłowcu

XVIII edycja mazowieckich maratonów rowerowych MTB organizowana przez Cezarego Zamanę gościła po raz pierwszy w Górach Świętokrzyskich w miejscowości Szydłowiec. Przy niskiej frekwencji, która dotknęła również miński klub, nie zdołaliśmy utrzymać drużynowo doskonałej lokaty wywalczonej w poprzednich wyścigach, ale indywidualne sukcesy sprawiły, że Dynamo znów było kilkakrotnie obecne na podium

I znów w błocie

Kolarze w Szydłowcu / I znów w błocie

Organizatorzy zwyczajowo przygotowali trzy trasy o różnych długościach i stopniu trudności. Najkrótsza hobby liczyła 19 km, mega – ok. 50 km, najdłuższa i najbardziej wymagająca giga niemal 80 km. Wszystkie przygotowane były w sposób perfekcyjny, właściwie oznakowane i zabezpieczone, co zapewniało bezpieczeństwo uczestnikom maratonu, a właściwie usytuowane bufety dawały chwilę oddechu i dużą dawkę energii.
Trasy należały do najbardziej wymagających z dotychczasowych edycji  Mazovia Marathon MTB. Charakteryzowały się wieloma ciężkimi podjazdami i długimi, trudnymi technicznie zjazdami. Różnorodna nawierzchnia, wszechobecne błoto, kałuże oraz  rozjeżdżone  wąskie leśne ścieżki i wciąż padający deszcz  wymagały od zawodników żelaznej kondycji i wytrzymałości.
Na dystansie hobby po raz kolejny pierwszy na metę po niezwykle emocjonującym finiszu  wjechał Rafał Ponikowski, a pół minuty później jako trzeci Kamil Borucki. Najszybszym średniodystansowcem z ekipy Dynama okazał się brat Rafała - Łukasz Ponikowski zajmując 51 miejsce, a jako drugi na 155 miejscu finiszował ich ojciec - Włodziemierz Ponikowski. Wśród dziewcząt na 9 miejscu uplasowała się Asia Kalinowska zdobywając po raz pierwszy najwyższy stopień podium w swojej kategorii wiekowej. Dystans giga, to znów walka najtwardszych kolarzy i 9 miejsce Krzyśka Piętki oraz 31 Sławka Kunki, który w swojej kategorii wiekowej zajął 3 miejsce.
Ponikowscy po raz kolejny zdobyli drugie miejsce w klasyfikacji rodzinnej i pokazali, że wspólne starty to nie tylko rywalizacja sportowa, ale również świetna zabawa.

Numer: 2009 30   Autor: (jaz)