W Mrozach

Aura nie zawiodła kolarzy i na zimowe zawody organizowane z cyklu Mazovia MTB Marathon sypnęła mocno śniegiem

Cross na śniegu

W Mrozach / Cross na śniegu

Mrozy w minioną niedzielę, 15 lutego, witały sympatyków dwóch kółek, chętnych zmierzyć się nie tylko ze sobą, ale również z padającym śniegiem i mroźną pogodą. Zimowy wyścig daje zapalonym kolarzom pierwszy impuls do walki i pracy nad formą. Tym razem piękna, śnieżna sceneria przyciągnęła niemal 350 zawodników oraz licznych kibiców w mieście i na trasie
 Tradycyjnie rozegrane zostały trzy wyścigi na dystansach hobby – 7 km, mega – 28 km i giga – 51 km. Trasy wytyczono przez okoliczne lasy, polne drogi oraz groble stawów rybackich; padający śnieg przydawał całości szczególnego uroku.
Mróz i śnieg sprawiły, że trasy były bardzo trudne technicznie i niezwykle śliskie, co powodowało wyjątkowo liczne kraksy i upadki, jednak bez groźniejszych urazów.
Mińska Mazowieckiego grupa Dynamo MOSiR Pak-Plast reprezentowana była jedynie przez dwóch kolarzy: Krzysztofa Kurdeja i Cezarego Chądzyńskiego, którzy uplasowali się odpowiednio na 28 i 41 miejscu. Ponadto Czarek w swojej kategorii wiekowej zajął 2 miejsce na podium.
Na następne zawody i oficjalne otwarcie sezonu 2009 poczekać musimy do kwietnia.

Numer: 2009 08   Autor: (jaz)