Warcaby

W dniach od 09 do 11 listopada 2007 r w Klewkach k.Olsztytna odbywały się Drużynowe Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w warcabach 100-polowych.

Złoto orlików

Warcaby / Złoto orlików

Wśród 80 zawodników i zawodniczek z 15 klubów z 7 województw, walczyło 11 przedstawicieli MKS Mazovia i 2 z GKS Diagram.
Drużyna orlików z Mazovii (Bartłomiej Królak, Robert Kaczmarski i Mateusz Foryś) zdobyła złoty medal, drużyny kadetek (Ewa Kosobudzka i Marta Stangret), młodziczek (Kamila Biernat i Julia Sadowska) oraz młodzików (Derlatka Damian i Nowakowski Mateusz) medale srebrne, a drużyna kadetów (Adrian Derlatka i Mateusz Tkaczyk) zajęła czwarte miejsce. Juniorki z Diagramu - Ewelina Nowak i Marta Kulma - były drugie.
Na zakończenie mistrzostw odbył się turniej w warcabach aktywnych (szybkich), w którym startowało 37 zawodników. Najwyżej, na 3 miejscu sklasyfikowana została Ewa Kosobudzka (najlepsza wsród dziewcząt), na 6 miejscu Bartek Królak (najlepszy orlik) i na ósmym - Marta Stangret (najlepsza orliczka).
Zawodnikami Mazovii opiekował się Tadeusz Kosobudzki a Diagramu - Grzegorz Kulma.

Numer: 2007 46   Autor: (jaz)