Mińszczanie w WNBA

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o sukcesach mińszczan w stołeczne lidze WNBA. Miniony weekend również był bardzo pracowity dla zespołu Styropmin-Powerizer Team. Czekały go dwa mecze w turnieju o puchar burmistrza Żoliborza i do tego trudny mecz w rozgrywkach ligi WNBA, z doświadczonym rywalem - zespołem Basketoholix

Już deklasują

Mińszczanie w WNBA / Już deklasują

W turnieju o puchar burmistrza Żoliborza pierwszy mecz został rozegrany w sobotę o godzinie 10. Drużyna Styropmin-Powerizer Team zmierzyła się z zespołem „Niedźwiedź”. Mecz przebiegał pod dyktando dużo bardziej doświadczonego mińskiego zespołu. Szczególnie widoczna była przewaga pod koszem i w szybkim ataku. Końcowy wynik to 138:51 dla mińskich koszykarzy.
Kolejne sobotnie spotkanie miało odbyć się o godzinie 13 w ramach rozgrywek ligi WNBA. Niestety, ale rywal, zespół Basketoholix w związku z trudnościami kadrowymi był zmuszony zrezygnować z rozgrywek w 30 edycji najstarszej ligi amatorskiej w Warszawie - WNBA. W ramach treningu, zamiast meczu, rozegrali dwa wewnętrzne sparingi. W pierwszym „Zieloni” w składzie: Olek Czura, Irek Górnicki, Konrad Mostowski, Marcin Wilk, Łukasz Zawadka w samej końcówce po zaciętej walce pokonali „Białych” w składzie: Marcin Woźnica, Marcin Świetlik, Maciej Zieliński, Łukasz Lipiński, Marcin Żaba 50:45. W drugim spotkaniu drużyna A pokonała drużynę B 50:27.
W niedzielę o 15 zespół, w ramach rozgrywek o puchar burmistrza Żoliborza, czekał trudny mecz z zeszłorocznymi triumfatorami tego turnieju - drużyną „Żoliborz Celulit”. Pierwsza kwarta to twarda gra obu zespołów. mińskiej drużynie udało się odskoczyć na 5 pkt dzięki celnym rzutom z dystansu Marcina Woźnicy i Irka Górnickiego. Kolejne dwie kwarty to gra kosz za kosz. Wynik oscylował ciągle w okolicach remisu. W samej końcówce, przez słabą grę Styropmin-Powerizer Team w obronie, zespół z Żoliborza odskoczył na 7 oczek. Czwarta kwarta to koncertowa gra naszego zespołu. Dzięki świetnej grze w obronie w szczególności Olka Czury, udało się szybko zniwelować prowadzenie rywali, a następnie odskoczyć na 9 pkt. Prowadzenie już do końca meczu się nie zmieniło i drużyna Styropmin-Powerizer Team wygrała 59:53 z gospodarzami. 17 listopada miński zespół czekają dwa mecze i jeśli z obu spotkań uda się wyjść zwycięsko - 18 listopada Styropmin-Powerizer Team wystąpi w finale turnieju o puchar burmistrza Żoliborza. Życzymy zwycięstwa, a naszym władzom pomysłu na równie ciekawy turniej.

Numer: 2007 45   Autor: (jaz)