Medycyna estetyczna nie tylko dla celebrytów (4)

Wysmukła sylwetka jest obecnie uważana powszechnie za piękną, aby ją uzyskać stosujemy: diety, ćwiczenia fizyczne, ubrania korygujące- nie zawsze jednak jesteśmy w stanie uzyskać zamierzony cel. Oporny, lokalnie nagromadzony tłuszcz może pomóc usunąć intralipoterapia, która jest doskonałą alternatywą dla wszystkich, którzy nie chcą lub nie mogą zdecydować się na zabieg chirurgiczny – liposukcję

Piękno bez skalpela

W latach 90’ w Brazylii, a następnie we Włoszech po raz pierwszy zastosowano roztwór fosfatydylocholiny (lek – Lipostabil) w zabiegach estetycznych. Uważano, że powoduje on zmniejszenie objętości komórki tłuszczowej (proces lipolizy). Na podstawie badań prowadzonych od 2003 roku, przez zespół lekarzy pod kierownictwem prof. Motolese opracowano preparat Aqualyx, który działa całkowicie niszcząc komórkę tłuszczową- wywołując proces adipocytolizy. Obecnie jest to jedyny na świecie zarejestrowany preparat do zabiegów iniekcyjnego usuwania tkanki tłuszczowej.
Preparat Aquqlyx wstrzyknięty w tkankę tłuszczową powoduje niszczenie komórek tłuszczowych, które transportowane są do wątroby i wydalane z organizmu przez nerki.
Intralipoterapię można wykonywać w następujących miejscach: kończyny górne (w okolicy tricepsu), fałdy na plecach (poniżej żeber), brzuch, biodra, ,,bryczesy”, okolica podpośladkowa, wewnętrzna strona ud, wewnętrzna strona kolan, podwójny podbródek, modelowanie konturu żuchwy, ginekomastia męska, tłuszczaki, bawoli karczek. 
Zabieg intralipoterapii (najczęściej stosowane są dwa) polega na podaniu preparatu bezpośrednio do tkanki tłuszczowej poprzez iniekcje przy zastosowaniu specjalnie do tego celu opracowanych igieł. Zabieg jest praktycznie bezbolesny (do roztworu dodawane jest znieczulenie) i trwa około 30 minut- pacjent może od razu wrócić do codziennych czynności. Po zabiegu odczuwa się lekkie swędzenie, pieczenie, tkliwość miejsca poddanego zabiegowi- są to efekty uboczne świadczące najczęściej o skuteczności działania podanego roztworu. Przez kilka kolejnych dni widoczne może być zaczerwienienie i obrzęk. Tak jak przy wszystkich zabiegach iniekcyjnych mogą pojawić się krwiaki w miejscu iniekcji.
Przeciwwskazaniami do zabiegu są m.in.: ostre choroby nerek i wątroby, cukrzyca, choroby tarczycy, choroby krwi związane z nadmiernym krwawieniem, stałe stosowanie leków ,,rozrzedzających krew’’, ciąża, okres karmienia piersią, choroby nowotworowe.
Bezpieczeństwo intralipoterapii z zastosowaniem preparatu Aqualyx:
Aqualux jest jedynym na świecie materiałem medycznym ze znakiem CE do redukcji miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej, wyłącznie iniekcyjną techniką intralipoterapii. Dodatkowo bezpieczeństwo gwarantuje pacjentowi fakt, że upoważnieni do wykonywania takich zabiegów są wyłącznie lekarze, którzy odbyli specjalistyczne przeszkolenie i jest to rygorystycznie przestrzegane przez polskiego dystrybutora. 

Numer: 2012 41 Autor: