W Mechaniku

W poniedziałek 1 października w ZSZ nr 2 odbyła się impreza edukacyjno-rozrywkowa dla uczniów zespołu oraz mieszkańców Mińska. Był to drugi pokaz samochodów ciężarowych

Plac ciężarowy

Była to druga edycja prezentacji ciężkich pojazdów użytkowych. Pierwsza odbyła się w maju 2011 roku i cieszyła się powodzeniem zarówno wśród uczniów zespołu, jak i okolicznych mieszkańców. Edycja tegoroczna miała na celu, podobnie jak w poprzednim roku, zapoznanie uczniów z najnowszą technologią stosowaną do budowy pojazdów XXI w. z możliwościami pojazdów, którymi w przyszłości mają zarządzać oraz z rozwiązaniami technicznymi, które mogą spotkać w przyszłości podczas napraw tego typu pojazdów.
W pokazie udział wzięły pojazdy takich firm jak Scania Polska. Zaprezentowała ona nowoczesny pojazd marki Scania 124 480 spełniający normy emisji spalin EURO 6, które to normy zaczną obowiązywać od 2014 roku. Man Trucks pokazał 440 konny model ciągnika siodłowego, Mercedes Benz Polska zaprezentował najnowszy model Mercedesa Actrosa o mocy 450 KM, który zdobył tytuł TRUCK OF THE YEAR 2012. Natomiast Volvo Trucks przedstawił najmocniejszy na pokazie 500 konny model Volvo FH12, a Piotrowski z autoholowania przedstawił jeden z najnowocześniejszych w Polsce pojazdów pomocy drogowej zbudowany w oparciu o piętnastotonowy model Mercedesa Atego.
– Pragniemy rozpowszechniać wiedzę o transporcie ciężkim, obalać mity złego kierowcy ciężarówki, a dodatkowo umożliwić osobom niezwiązanym z ciężką motoryzacją zapoznanie z tego typu pojazdami. W końcu są one obecne wszędzie wokół nas – powiedział po imprezie jej organizator Michał Abramowski, nauczyciel przedmiotów zawodowych w Mechaniku.

Numer: 2012 40 Autor: (jaz)