Niebezpieczne rewiry

Dzięki obywatelskiej reakcji jednego z kierowców z powiatu węgrowskiego udało się zatrzymać 23-letniego Iwana V. obywatela Białorusi, który jechał pijany TIR-em.

TIR-em po pijaku

W środę, 19 września wczesnym rankiem oficer dyżurny przyjął zgłoszenie od kierowcy osobowego auta o podejrzanej ciężarówce jadącej krajową „50-tką” od strony Stanisławowa w kierunku Mińska Mazowieckiego. Z relacji zgłaszającego wynikało, że kierowca wykonywał niebezpieczne manewry na drodze, a nawet potrącił po drodze rowerzystę. Ten miał szczęście, bo poza uszkodzonym rowerem nie odniósł obrażeń i pojechał dalej do domu.
Policjanci w Wólce Czarnińskiej zobaczyli TIR-a stojącego na poboczu drogi. Podbiegli do ciężarówki, obezwładnili i zatrzymali kierowcę. Był nim 23-letni Iwan V. z Białorusi. Po zbadaniu alkomatem okazało się, że ma on prawie dwa promile alkoholu w organizmie.
Pijany kierowca trafił do aresztu, a jego samochód zaholowano na parking depozytowy. Kiedy wytrzeźwiał, usłyszał zarzut kierowania ciężarówką w stanie nietrzeźwości. Iwan V. przyznał się do popełnienia przestępstwa i dobrowolnie poddał się karze.

Numer: 2012 39 Autor: